• 05 יולי 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

ליברמן מתנגד להסדרה מול עזה - עד שיוחזרו הבנים

יו''ר ישראל ביתנו מתנגד לכל סוג של הסדרה מול עזה ומבקש לכנס בדחיפות את וועדת החוץ והביטחון

ח''כ אביגדור ליברמן, בעת ראיון לכתבנו הפוליטי, משה פריאל (צילום: ברנז'ה NEWS)

מאת :משה פריאל ,כתבנו הפוליטי

לאחרונה עולה שוב לכותרות "תוכנית ההסדרה עם החמאס בעזה". ראוי להזכיר כי בקייץ 2018 ניהלה ממשלת ישראל מגעים לקראת הסכם הסדרה קצר טווח מול חמאס בעזה ,בתווך מצרי .מגעים אלה לא נשאו פרי והאירועים האלימים על גדר הרצועה וירי הרקטות המשיך.

אמש, מוצאי שבת, שוחח ח"כ אביגדור ליברמן יו"ר ישראל, ביתנו שר הביטחון ויו"ר וועדת חוץ וביטחון לשעבר עם ח"כ גבי אשכנזי (כחול לבן ), יו"ר וועדת חוץ וביטחון וביקש ממנו לכנס דיון דחוף של הוועדה בנושא "מדיניות ההסדרה עם החמאס"כמו כן ליברמן ביקש לקחת חלק בדיון זה כמי שהיה שר הביטחון ויו"ר הוועדה לשעבר.

במקביל שלח ליברמן מכתב רשמי לאשכנזי בו הוא כתב: "לאור המצב הביטחון בדרום וניסיונות ההסדרה עם חמאס שמקדמת הממשלה, אבקשך לכנס ישיבה מיוחדת של וועדת החוץ והביטחון של הכנסת על מנת לקיים דיון בסוגיה רגישה זו ,משמעותיה והשלכותיה על יכולת ההרתעה וביטחונה של מדינת ישראל .כמו כן כשר הביטחון לשעבר וכיו"ר הוועדה אבק שלקחת חלק בדיון''.

בתוך כך, לאה ושמחה גולדין ובנם צור, מוחים על הסכם ההסדרה עם חמאס, הצפוי להיות מובא לקבינט ,ודורשים מראש הממשלה בינימין נתניהו לקיים את התחייבותיו כלפיהם לדברי בני הזוג".

''נתניהו התחייב ציבורית ואישית שלא תהיה הסדרה ללא השבת הבנים ,אנחנו מצפים ממנו לא להסכים להסדרה עם ארגון הטרור עד להתחייבות כי הישראלים  המוחזקים בידיו יוחזרו".

תגובות

End of content

No more pages to load