• 07 יולי 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

תכנית מתאר חדשה לעיר ערד

עיריית ערד ומנהל התכנון שבמשרד האוצר מקדמים תכנית מתאר כוללנית לערד, שתקבע את מדיניות התכנון ואת כיווני הפיתוח של העיר לשנים הבאות בהשתתפות התושבים

צילום: ניקולאי ולנסקו

תכנית המתאר מייעדת שטחים עבור שימושים עתידיים כמו מגורים, תעסוקה, מסחר, תשתיות, כבישים, שטחים פתוחים ועוד, ועונה על שאלות מסוג: היכן ימוקמו שטחים אלו, מאיזה סוג, ואילו הוראות כלליות ינחו כל שטח. העירייה והמתכננים החליטו לשתף את ציבור התושבים בתהליך. בתחילה יוזמנו התושבים למלא סקר אינטרנטי על מצב העיר כיום בעיניהם, מבחינת בילוי, תעסוקה וחזון אישי כדי ללמוד על המצב הקיים. בהמשך יוזמנו התושבים למפגשי שיתוף ציבור שידונו בפרטי תכנית המתאר.

תכנית המתאר לערד תעסוק בסוגיות חשובות לעתיד העיר: מה היקף האוכלוסייה הצפוי ואיזה היקפי מגורים נדרשים, מערך התנועה והכבישים בעיר, מערך השטחים הפתוחים, מבני הציבור המשרתים קבוצות אוכלוסייה שונות, פריסת אזורי מסחר/תעסוקה, נושאים סביבתיים ועוד.

התכנית נערכת על ידי צוות מתכננים ויועצים מקצועי, בראשות האדריכל יאיר אביגדור ממשרד 'מנעד'. לאורך כל שלבי התכנון יתקיים תהליך שיתוף ציבור שינוהל על ידי חברת 'מודוס', ויכלול מפגשים פתוחים לציבור, סקר תושבים, וקבוצות עבודה. במפגשים, תוכלו להתעדכן ולהשמיע את דעתכם בסוגיות השונות.  לאורך תהליך הכנת התכנית, יתפרסם באתר העירייה מידע עדכני שותף ביחס להתקדמות התכנון ותהליכי שיתוף הציבור.

ניסן בן חמו, ראש העיר ערד: "אמון הציבור ושיתופו בתהליכים אסטרטגיים בפיתוח העיר ערד מהווה אבן דרך חשובה למינופה של העיר ערד ולהצלחתה"


תגובות

End of content

No more pages to load