• 05 יולי 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

ד''ר לאות כבוד מאוני' בן גוריון לסקסולוגית ד''ר רות וסטהיימר

בטקס שייערך במאי, יקבל את התואר גם הסופר דוד גרוסמן. ד''ר רות, שמשפחתה נספתה באושוויץ, עלתה לישראל , הייתה לוחמת ב''הגנה'' הפכה לסקסולוגית בעלת שם עולמי. לאחרונה הקימה קרן מלגות על שמה באוניברסיטה

ד''ר רות (צילום: Rhododendrites / CC BY SA 4.0)

בגיל 91 הכריזה חלוצת הייעוץ והטיפול המיני על הקמת קרן מלגות על שמה לסטודנטים לפסיכולוגיה באוניברסיטת בן-גוריון. לצידה יקבל את התואר גם הסופר דויד גרוסמן, בטקס שיתקיים בסימן יובל שנים לאוניברסיטה

אוניברסיטת בן-גוריון תעניק תואר ד"ר לשם כבוד לד"ר רות וסטהיימר, סקסולוגית פורצת דרך, אשת תקשורת וסופרת, שהתפרסמה ברחבי העולם בשם ד"ר רות. לרגל האירוע הכריזה ד"ר וסטהיימר על הקמת קרן מלגות מיוחדת על שמה, לתמיכה בסטודנטים וסטודנטיות הלומדים במחלקה לפסיכולוגיה באוניברסיטת בן-גוריון בנגב. התואר יוענק לה ב-19 במאי 2020 במהלך מושב חבר הנאמנים השנתי, שיתקיים בסימן יובל לאוניברסיטה.

בגישתה חסרת המעצורים לייעוץ וטיפול מיני,  הקדימה ד"ר וסטהיימר (91) את זמנה והייתה הראשונה לדבר פומבית באופן חופשי ופתוח על מיניות. במשך כמעט ארבעה עשורים שינתה ד"ר רות את השיח הציבורי על מין ומיניות נשית באמריקה ובעולם. מאז שנות השמונים היא הגישה פינות ייעוץ מיני ברדיו ובטלוויזיה, הנחתה תכניות אירוח, לימדה באוניברסיטאות מובילות, הרצתה ברחבי העולם ופרסמה מעל ארבעים ספרים. 

לאורך כל השנים שמרה וסטהיימר על קשר חם ומחויבות לישראל ולעם היהודי. היא נולדה בגרמניה ב־1928, בשנת 1938 הופרדה ממשפחתה ונשלחה ב"משלוח הילדים" לשווייץ על ידי הוריה, שנספו לאחר מכן בשואה. לאחר המלחמה, עלתה לישראל בגיל 17, גויסה להגנה ונפצעה במהלך מלחמת העצמאות.

"אני נרגשת לקבל את תואר הכבוד מאוניברסיטת בן-גוריון ולהקים קרן מלגות לסיוע לסטודנטים ישראלים", אמרה וסטהיימר בתגובה. "הייתי בישראל בשנת 1948, שמעתי את דוד בן-גוריון מכריז על הקמת המדינה ורקדנו כל הלילה. אמנם הייתי שמחה לפגוש את האיש המבריק והנמוך הזה פנים אל פנים, אבל זו זכות לא פחות גדולה להעניק מלגות לסטודנטים באוניברסיטה הנושאת את שמו של מייסד המדינה".

לצד וסטהיימר, יוענק תואר ד"ר כבוד גם לסופר דויד גרוסמן. ספריו של גרוסמן, חתן פרס ישראל לספרות לשנת תשע"ח וזוכה פרס ספיר (2001), תורגמו לשפות רבות ופורסמו ברחבי העולם. בכל יצירותיו משתמש גרוסמן בכלים ספרותיים מודרניים, כגון זרם התודעה, זוויות ראייה שונות בסיפור, ועירוב של דמיון עם מציאות, במיוחד בסיפורי ילדים.

בנוסף, יקבל את התואר איש העסקים ומנכ"ל ענקית התקשורת הגרמנית דויטשה טלקום, טימוטאוס הוטגס. דויטשה טלקום היא חברת תקשורת גרמנית וספקית התקשורת הגדולה באירופה. במעבדות החדשנות של החברה באוניברסיטת בן-גוריון מפותחים פתרונות הגנת הסייבר המתקדמים ביותר, במטרה להגן על רשתות החברה מפני מתקפות ותוכנות זדוניות.

התואר יוענק גם ללואיז ריצ'רדסון, חוקרת טרור בינלאומית, פרופ' למדע המדינה המשמשת כמנכ"לית וסגנית הנשיא של אוניברסיטת סנט אנדרוז בסקוטלנד; לפרופ' נחום זוננברג, מיקרוביולוג וביוכימאי קנדי-ישראלי מהמרכז לחקר הסרטן באוניברסיטת מקגיל בקנדה, שעבודותיו החלוציות הניחו את הבסיס להבנת תחום בקרת התרגום של חלבונים. לצידם תקבל את התואר גם פרופ' רות סימונס, לשעבר נשיאת אוניברסיטת בראון ברוד איילנד, והאישה השחורה הראשונה שעמדה בראש מוסד החבר בליגת הקיסוס. כיום היא נשיאת אוניברסיטת Prairie View A&M בטקסס.

תגובות

End of content

No more pages to load