• 04 יולי 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

''סילבן שלום היה יכול להיות ראש ממשלה מצויין''

ג'ודי ניר מוזס שלום, מבעלי ''ידיעות אחרונות'', התייחסה גם לפרשת 2000: ''פייק ניוז, אל שלי דאג לפרנסת עיתונאים רבים''. צפו בראיון המלא

ג'ודי ניר מוזס שלום (צילום: עיריית באר שבע)

גו'די ניר מוזס שלום התאחרה בתוכנית שבתרבות, הבוקר בבאר שבע. "סטיב (סילבן שלום) יכול היה להיות ראש ממשלה מצויין, לא בגלל שהוא מבאר שבע, אני חושבת שהוא אדם מאד ראוי''. לשאלת המראיין רועי כ"ץ ''ישראל הפסידה את סילבן שלום?'' השיבה : ''never say never". היא התייחסה גם לתיק 2000: ''אח שלי בן אדם טוב שדאג לפרנסה של עיתונאים, הנסיון לצייר אותו בצורה איומה הוא פייק ניוז''. 

וידאו: הראיון המלא עם גו'די ניר מוזס שלום (צילום: עיריית באר שבע)


כזכור, תיק 2000 (המכונה גם פרשת נתניהו-מוזס) הוא חקירה פלילית שניהלה יחידת להב 433 של משטרת ישראל החל מינואר 2017 בחשד לתיאום מהלכים, לכאורה, בין ראש ממשלת ישראל בנימין נתניהו ובין מו"ל ידיעות אחרונות ארנון ''נוני'' מוזס, אחיה של ג'ודי. השניים דנו בהגבלות על העיתון "ישראל היום" בתמורה לסיקור אוהד בעיתון "ידיעות אחרונות" ובאתר "ynet". כמו כן נחקר הקשר בין אנשי "ידיעות אחרונות" לח"כ איתן כבל, שנמנה עם יוזמי הצעת חוק שאמורה הייתה להגביל את פעילותו של "ישראל היום" ובכך להיטיב עם "ידיעות אחרונות". בפרשה נחקרו באזהרה, מלבד נתניהו וכבל, גם אנשי "ידיעות אחרונות", בהם ארנון מוזס המוציא לאור והעורך האחראי של העיתון.

בנובמבר 2019 הודיע היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט כי החליט להגיש כתב אישום, נגד נתניהו בעבירות מרמה והפרת אמונים, ונגד מוזס בגין ניסיון למתן שוחד.

מוזס התייחסה גם ל"ג'יהאד הפמיניסטי": "אלופים לא לוקחים חיילות טרמפ כי הם מפחדים מסחיטות מיניות של חיילות", אמרה. 

ח"כ אסף זמיר, כחול לבן התייחס הבוקר בארוע שבתרבות בבאר שבע לדיווחים על פיהם יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין מעקב את הקמת הועדה שתדון בחסינות שביקש נתניהו: "לא יכול לעלות על דעתי שיו"ר הכנסת, יולי אדלשטיין ישתמש בכוחו כדי לעזור לנתניהו לברוח מדין''. כזכור, בנובמבר השנה הוחלט להגיש כתב אישום נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו על שוחד בתיק 4000, מרמה והפרת אמונים בתיקים 1000 ו-2000. בתיק נאשמים עוד שאול אלוביץ', איריס אלוביץ' וארנון נוני מוזס.

וידאו: ראיון המלא עם ח''כ אסף זמיר (צילום: עיריית באר שבע)
​​​​​​​


זמיר: "יש רוב שאומר אנחנו מבקשים להקים ועדת כנסת. אני לא יכול לעלות על דעתי שיו"ר הכנסת יולי אדלשטיין ישתמש בצורה צינית בכוחו כדי למנוע דיון, להגביל את הזכות, כדי לעזור לנתניהו לברוח מדין. נתניהו ביקש חסינות, זו הועדה שצריכה לדון בה, לנו יש רוב להקים אותה ומה שעומד בדרך הוא יולי אדלשטיין. אני אופתע מאוד אם הוא יסכל את זה, אין לי ספק שהוא יאפשר את הקמת הועדה, הוא יושב ראש הכנסת של כל חברי הבית וגם שלי."


תגובות

End of content

No more pages to load