• 08 יולי 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

סדנת תיאטרון בדואית-יהודית בב''ש תעודד הידברות בין המגזרים

עמותת ''השחר החדש'', בשיתוף עם שגרירות ארצות הברית, מובילה בב''ש פרויקט של חיים משותפים, לעידוד הידברות ופתרון משברים באופן חיובי

מפגש אמנים בבאר שבע (צילום: השחר החדש)

כחלק מפרויקט חיים משותפים בנגב של ארגון "השחר החדש" ובשיתוף עם שגרירות ארצות הברית תפתח השבוע, לראשונה סדנת תיאטרון חד-פעמית, המורכבת מאמנים בדואים ויהודים. הסדנה נועדה לעודד תהליך הידברות בין שני הקהילות ולגעת בקונפליקטים הקיימים ביניהם באופן חיובי.

ביום שישי, ה-10 בינואר יתקיים מפגש פתוח לקהל הרחב ב"בית האומנים" בבאר-שבע

"פרויקט חיים משותפים בנגב" בא לעודד קבוצות מעורבות בין יהודים ובדואים מרחבי הנגב ולייצר היכרות מעמיקה ועשייה משותפת למען הקהילות. במסגרת הפרויקט מוקמת בימים אלה קבוצה של אמנים יהודים ואמנים בדואים המגיעים חלקם מתחום התיאטרון ואומנויות הבמה, וחלקם מאומנויות פלסטיות - ציור וצילום.

במסגרת פעילות הקבוצה ביום שישי יתקיים בבית האמנים בבאר שבע, מפגש חשיפה גדול בנוכחות נציגים משגרירות ארה"ב ונציגי ארגון "השחר החדש". הסדנא שזכתה לשם "אל תעשו מזה דרמה - סדנת תיאטרון ערבית-יהודית" תועבר על ידי מורי תיאטרון מקצועיים בהם:  קאיד אבו אלטיף ואילן פופקו. הסדנה תחולק לשני חלקים כאשר בראשון יינתנו כלים וטכניקות תאטרוניות ובשני יומחזו דיאלוגים מחיי היום יום בעזרת הכלים שיינתנו בסדנה.

ג'מאל אלקרינאוי, מנכ"ל ומייסד ארגון השחר החדש: " עידוד החיים המשותפים בנגב והעמקת ההיכרות בין יהודים לבדואים הם חלק ממטרות העל של ארגון "השחר החדש". קיום הסדנה "אל תעשו מזה דרמה" הוא עוד צעד בדרך לקידום המטרה. אנו מודים ל"בית האומנים" על שיתוף הפעולה ולשגרירות ארה"ב בסיוע למימון הפרויקט ומקווים להמשיך לקדם ולהוציא לפועל פרויקטים מהסוג הזה."

הפרויקט שהוקם על ידי ארגון השחר החדש מציע לכל קבוצה שמשתתפת, תהליך בהובלת שני מנחים דיאלוג מנוסים (בדואית ויהודי) עם ליווי מתודולוגי של עמותת "אתגר" המתמחה בגישת התמרת סכסוכים. ומדי פעם  מתקיימים אירועים מיוחדים. תהליך ההידברות נועד לא רק לייצר את ההיכרות בתוך הקבוצה אלא גם לתת למשתתפים כלים מעשיים שיאפשרו להם להתמודד עם מצבי קונפליקט באופן חיובי. 


תגובות

End of content

No more pages to load