• 28 יולי 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

הנער המופנם מב''ש שהפך למצטיין קורס מכונאי מוטס

סמ''ר א', בן 24 מבאר שבע, הוא מצטיין קורס מכונאי מוטס של חיל האוויר. כשהגיע לחיל לא ידע מה הוא רוצה לעשות, אך התאהב בתפקיד וסיים את הקורס בהצטיינות, אחרי שמפקדיו הבחינו כי מדובר בצעיר מיוחד במינו

מצטיין הקורס: סמ''ר א' מב''ש (צילום: דובר צה''ל)

ביום חמישי עתיד להגיע לסיומו קורס מכונאים מוטסים מספר 43.  הקורס אורך כשמונה חודשים ומחולק לשלושה שלבים.  שבעה מכונאים מוטסים ומכונאית מוטסת אחת סיימו את הקורס ונכנסו לטייסות המבצעיות.

סמ"ר א', בן 24, מתגורר בבאר שבע. בזמנו הפנוי הוא אוהב לעסוק בתחום הבניין ולבלות עם משפחתו וחבריו. הוא למד בתיכון "הטכני של חייל האוויר" בבאר שבע והמשיך את לימודיו לטובת תעודת הנדסאי מכונות. א' היה בתנועת נוער מד"צים, התנדב כשנתיים במשטרה ובמקביל בצער בעלי חיים. 

טרם שירותו הצבאי הוא לא הכיר כלל את התפקיד אותו עתיד לסיים. אך ברגע שהגיע לטייסת וראה את המכונאי המוטס הבין את מהות התפקיד: איש המשמש כמוקד ידע על הקרקע ולוחם באוויר אשר מבצע פעילות מבצעית. מיד הבין א' ששם הוא רואה עצמו בעתיד והחל את מסע המיונים.

א' מאמין שחיל האוויר פועל מתוך מוסריות גבוה ובכך זה בא לידי ביטוי גם בפעילות המבצעית ופועל להציל אזרחים בראש ובראשונה. 

א' קיבל את התואר "מצטיין הקורס" ולא בכדי - לפי ההחלטה הוא בסך הכל התנהג כטבעו וכמו שכל אדם צריך לנהוג. ציפיותיו מעצמו לא היו גבוהות אך הסגל העיד על איש מיוחד במינו, מנהיג אשר מוביל אחריו את האנשים באופן טבעי ותמיד אבל תמיד, יעשה מעל למצופה. טרם הקורס היה א'  בן אדם מאוד סגור וחסר ביטחון, עכשיו, לאחר הקורס שעבר ותכניו, הוא מרגיש שהוא שבר את המחסום.  א' הוא האח הבכור במשפחה בת 3 אחים. מיכאל אחיו, טכנאי יסעור גם הוא. הם התגייסו ועשו טירונות יחדיו.

מכונאי מוטס הינו חלק מצוות האוויר הנכלל במסוק לצד הקברניט וטייס המשנה והוא מפקד תא המטען של מסוק סער. חלק מאחריות התפקיד: הפעלת מערכות המשימה, תפעול תא המטען והמערכות בתא הטייס, זיהוי תקלות וסיווגן תוך כדי טיסה. בנוסף המכונאי אחראי על העמסת, הושבת והורדת לוחמים, נוסעים או פצועים אל המסוק וממנו, ומסייע לצוות בהכנת משטחי נחיתה. כמו כן, המכונאי המוטס הוא איש המערך הטכני המאומן בטיפול בתקלות המסוק, בביצוע סבב אחזקה וקיום בדיקות כתנאי להמשך המשימה, כאשר המסוק מחוץ לבסיס האם.

תגובות

End of content

No more pages to load