• 14 יוני 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

למעלה מאלף משתתפים בכנס החורף של מחוז דרום בלשכת עורכי הדין

"הכנס הזה מציב את מחוז הדרום בקדמת הבמה המשפטית של ישראל"

תמונת יח"צ

כנס החורף השנתי של לשכת עורכי הדין בשיתוף מחוז דרום נערך בסוף השבוע האחרון באילת – שישה בתי מלון, עשרות שופטים, שבעים מרצים, מעל אלף עורכי דין ובני משפחותיהם נטלו חלק בסו"ש רווי בפאנלים מקצועים, הופעות חיות ופעילות לכל המשפחה.

בכנס השתתפו יו"ר לשכת עורכי הדין אבי חימי, נשיאת בית המשפט המחוזי באר שבע השופטת רויטל יפה כ"ץ, נשיאת בתי משפט השלום בדרום, השופטת אבירה אשקלוני, נשיא בית הדין האיזורי לעבודה בב"ש, השופט שמואל טננבוים עורכי דין ובכירים במערכת המשפט והתקשורת - ב-12 מושבים מרתקים במגוון רחב של תחומים, פאנל הפתיחה עסק בליטיגציה וסודות החקירה הנגדית, הונחה על ידי ד"ר נחשון שוחט, מפירמת מיתר ליקוורניק, ולקחו  בו חלק שבעה משתתפים, בין היתר שופט המחוזי, יואל עדן, עו"ד טלי גוטליב, עו"ד אפרת צרפתי וראש הלשכה אבי חימי. מיד לאחר מכן, התקיים פאנל על החוק החדש בחדלות פרעון בהנחיית השופטת בדימוס, עו"ד נחמה נצר.

צילום: יח''צ

יו"ר מחוז דרום, עו"ד אלעד דנוך נאם בטקס הפתיחה במלון "דן" ובישר לעורכי הדין על הישג משמעותי - הגדלת תקציב המחוז בכמעט שלושים אחוזים לשנת 2020: "התוספת התקציבית מגלמת הכרה של ראש הלשכה אבי חימי באתגרים של מחוז הדרום, מחוז המחזיק בשטח השיפוט הגדול בישראל, שמשתרע מאילת ועד אשדוד".

"משהו טוב קורה במחוז הדרום", הוסיף ואמר דנוך. "אנחנו בעיצומה של מהפכת תרבות, מהפכת צרכנות, עם אפליקציה חדשה, אתר אינטרנט חדש, מרכז השמה חדש, והיד עוד נטויה – הכל בשיתוף פעולה יוצא מן הכלל עם הארצי, מתוכננות פעילויות אקדמיות בכל רחבי המחוז, מאילת, דרך דימונה ועד ערד, שדרות ונתיבות, אופקים קרית גת קרית מלאכי, באר שבע, אשקלון ואשדוד. אנחנו שותפים לעידן חדש בלשכה, עידן שבו אין יותר ערים קטנות וגדולות, אין פריפריה ומטרופולינים, כולנו אחד –  אם עורכי הדין לא יגיעו למחוז, המחוז יגיע לעורכי הדין".

ראש לשכת עורכי הדין, אבי חימי, אמר בכנס הפתיחה כי הוא מברך את הבאים ואת יו"ר המחוז עו"ד אלעד דנוך, "שמנווט את המחוז ביד רמה", והדגיש את כוונתו להמשיך ולהגן על שלטון החוק ועל בג״צ: "לא נאפשר לאף גורם, ולא משנה מיהו, לרמוס את רשויות שלטון החוק - ולערער את אמון הציבור בהם. נעשה כל שאל ידינו כדי לעצור את השיח המתלהם בחברה הישראלית ולהפוך אותו לשיח מכובד ומכבד. לא ניכנס לסוגיות פוליטיות. שלטון החוק הוא לא עניין לימין או לשמאל. זו שאלה של חוזקת הדמוקרטיה הישראלית. בג"צ הוא מבצרנו שלנו. פוליטיקאים, הניחו לבית המשפט. יחד עם זאת, משילות נדרשת. האיזון בין הרשויות צריך להישקל כל הזמן ובכל עת, אבל לא בזמן בחירות. בתקופה זו אבהיר לכולם שהלשכה היא גוף מקצועי ולא אגרור אותה למגרש הפוליטי".

נשיאת בית המשפט המחוזי באר שבע, השופטת רויטל יפה-כץ אמרה בכנס: "השופטים עמלים יומם וליל כדי להעניק לציבור את המשפט הראוי לו, משפט איכותי, מהיר ונכון, אבל אנחנו לא לבד במערכה. בלי שיתוף פעולה עם ציבור עורכי הדין נתקשה לעמוד במשימה חשובה זו. עורכי הדין מהווים נדבך עיקרי עליו עומדים מאזני הצדק וכמו ציבור הלקוחות שלכם, גם אנחנו השופטים סומכים עליכם שתמלאו את תפקידכם כקציני בית המשפט ותסייעו לנו בעשיית המשפט והצדק".

תגובות

End of content

No more pages to load