• 08 יולי 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

סערת הרב רפי פרץ: עיריית באר שבע פרסמה הודעת תמיכה ב''קבלת האחר''

שר החינוך עורר שוב סערה כאשר התייחס לנושא הלהט''בי ואמר בראיון כי ילדיו גדלו ''בצורה טבעית ובריאה''. מרכז השלטון המקומי יזם הבוקר שיחות במערכת החינוך בנושא השוויון, עיריית ב''ש הצטרפה ליוזמה

הרב רפי פרץ (צילום: אלון נרדי / נחלת הכלל), להט''בקים בב''ש (צילום: דני בלר)

סערת שר החינוך, הרב פרי פרץ, שאמר בראיון עיתונאי, כשנשאל כיצד היה מגיב לו אחד מילדיו היה יוצא מהארון, כי "ברוך השם הילדים שלי גדלו בצורה טבעית ובריאה". הבוקר בערים רבות מערכת החינוך, ביוזמות מקומיות, ערכה שיעורי חברה בהם הוסברה החשיבות של חברה שיוויונית, מכילה ופלורליסטית. משפחות להט''ביות רבות התקוממו על דבריו של מי שאמור להיות שר החינוך של כלל ילדי ישראל - בהם תלמידים להט''ביים ובנים של משפחות להט''ביות.

על פי שר החינוך, משפחה נורמטיבית, כפי שאמר בראיון, הינה איש ואישה: “בציבור הדתי שחי על פי התורה, המשפחה הנורמטיבית היא איש ואישה, על פי המסורת של עם ישראל. ואנחנו צריכים לדעת גם לשמור את הערכים האלה איתנו. לא צריך להתבייש בזה שאנחנו חיים בדרך הטבעית הזאת”.

בבאר שבע חיות משפחות להט''ביות, אם כי בצורה פחות מוחצנת מאשר בתל אביב והילדים לא תמיד מגלים, למורים או לחבריהם, כי הם בנים לזוג להט''בי. זאת מין גישה של ''אל תגיד-לא נשאל'', מקובלת בחברות שמרניות ומסורתיות. ב-2020, הנושא הלהט''בי עדיין נחשב רגיש בבאר שבע ומידת הפתיחות כלפי הקהילה ואנשיה אינה כמו בתל אביב. 

רק בערב, הרבה אחרי ערים אחרות, פרסמה עיריית באר שבע, בדף הפייסבוק שלה, הודעה קורקטית בה הבהירה את עמדתה בנושא: ''עיריית באר שבע מצטרפת להודעת מרכז השלטון המקומי, ורואה חשיבות רבה בקיום שיעורים והסברה בנושא קבלת האחר, וערכי השוויון והסבלנות בין כל התלמידים והתלמידות. אנו בדעה כי יש לקיים זאת השבוע ולאורך כל השנה, כפי שאנו מקיימים. מערכת החינוך בבאר שבע תמשיך לנהוג ולפעול בהתאם לערכים בהם אנחנו דוגלים ומאמינים: שיוויון מלא בין כל התלמידות והתלמידים, פלורליזם וקבלה של בני האדם, מבלי קשר לדעותיהם ואורח חייהם. תפקידם של מערכת החינוך ושר החינוך, לחבר בין הבריות ולא לזרוע פילוג ביניהם''.

הפוסט של עיריית ב''ש


הבית הגאה בבאר שבע מיהר לברך על הודעת עיריית באר שבע: ''הבית הגאה מברך את עיריית באר שבע ואת כבוד ראש העיר רוביק דנילוביץ'על התמיכה וההתנגדות לדברי הבלע של שר החינוך, למען ילדי באר שבע והדרום! בנוסף, לבקשת הבית הגאה, מנהל החינוך העירוני הנחה את כלל המורים והמורות להעביר במהלך השבוע הקרוב שיעור בנושא סובלנות וקבלת השונה בכל בתי הספר בעיר''.

ההודעה לא עשתה שימוש במילים המפורשות הומואים, לסביות, ביסקסואלים, טרנסקסואלים וקווירים, אלא דיברה על ''קבלת האחר'', מה שגרר לא מעט ביקורת, שנכתבה בתגובות: ''עד לאיפה ימשיכו ללקק לקהילה קטנה שכופה את הדיעות שלו ודוחפת את השטויות שלה לכל חור במדינה הזאת'', כתב מאיר נגר.  ''אתם מצטרפים למסע המטורף של התקשורת נגד הרב רפי פרץ.
אני חושב שהוא ממש לא יודע להתראיין וגם לא פוליטיקאי מוצלח במיוחד, ידיעות אחרונות ידעו לנצל זאת ועשו כותרת מפחידה עם רקע שחור וכותרת צועקת את מה שהוא בדיוק לא'', כתב איתי נגר.

''נראה לי שקצת התביישתם להשתמש במילה להטב''ק,  אז כל הכבוד על הפוסט'', כתבה טל מגן.  ''כחלק מהשיוויון שאתם רוצים שיהיה, אני מוכן במשך השבוע הקרוב להכנס לבתי הספר ולדבר איתם על ערכי היהדות ותורת ישראל, ברוח האבות שישבו בעיר הזאת לפני 3300 שנים'', כתב יקיר קבלו. 

תגובות

End of content

No more pages to load