• 14 יוני 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

ח"כ אדלשטיין: ''לא אעכב את החוק אבל לא אתן יד לתהליך המזוהם''

הקרב על החסינות: במסיבת עיתונאים שכינס אדלשטיין היום הוא תקף בעיקר את מפלגת כחול לבן

ח''כ יולי אדלשטיין (צילום: ראובן קופיצ'ינסקי / CC BY SA 4.0)

מאת: משה פריאל, כתבנו הפוליטי

נמשך הקרב על החסינות.במהלך היום (א') עיני ואוזני רבים במערכת הפוליטית והאזרחית ציפו וחיכו בדריכות למוצא פיו והחלטתו של יו"ר הכנסת בסוגיית חסינות ראש הממשלה ,לאחר שהיועץ המשפטי לממשלה איל  ינון קבע שיו"ר הכנסת יולי אדלשטיין מחויב להקים את הוועדה שתדון בחסינות נתניהו .

במסיבת עיתונאים שכינס אדלשטיין היום הוא תקף בעיקר את מפלגת כחול לבן והבהיר שהוא חולק על ינון: "מותר לא להסכים עם חוות הדעת שלו ,אבל אסור בתכלית האיסור להסית נגדו באופן אישי". בשבוע האחרון התנהל נגדי קמפיין אגרסיבי עם האשמות שונות ומשונות לפוליטיזציה של תפקידי במקרים רבים היה שימוש בביטויים מסרטי מאפיה אם לא תקבל את ההצעה שלנו נדיח אותך". עוד הוסיף: "כינוס ועדת הכנסת בעת הזו תהיה טעות קשה בתקופה כזו ועדת הכנסת תהפוך לגונ'גל שיבזה את כבוד בית המחוקקים''.

"אני לא הולך לתת יד להליך המזוהם שקורה כאן אנחנו אפילו לא יודעים את כל הסוגיות". בדברייו הוא רומז שיעכב עד כמה שהחוק יתיר לו''. מדברי אדלשטיין אפשר אולי להסיק כי  הוא מציין שהוא לא מתכוון להתערב בתהליך .הצהרתו לא הייתה החלטה דרמטית ואף הצליח לחמוק מהמוקש שהונח לפתחו.

וידאו: דיון בכנסת בנושא כינוס וועדת הכנסת (צילום: ערוץ הכנסת)
​​​​​​​


בדבריו מצד אחד נזהר מלהסתבך עם מרכז הליכוד שיתכן שיצטרך אותו ברצותו להתמודד בעתיד על יו"ר הליכוד ומאידך לא להסתבך עם האופוזיציה העתידית  שברבות הימים יצטרך את כולם למועמדותו לנשיא המדינה. ח"כ שלמה קרעי (ליכוד) תושב הדרום אמר לברנז'ה ניוז כי "מחוות הדעת שניתנה בניגוד עניינים על ידי היועץ המשפטי של הכנסת עולה כי לא ניתן למנוע את הקמת ועדת כנסת. יחד עם זאת גם לפי חוות דעתו ,לא יהיה ניתן לכנס את ועדת הכנסת בנושא החסינות ללא אישור יו"ר הכנסת נמשיך להיאבק בהפיכת הכנסת לכלי שרת בידי קמפיין "רק לא ביבי של לפיד, גנץ וליברמן". לכתבנו שלח ח"כ קרעי תיעוד וידיאו מדיון בכנסת שהיה בחודש יוני 2019 בסוגיה זו.
[
חה''כ מאיר כהן: "נתניהו ביקש חסינות והכנסת תדון בה. כבר מחר נחל במלאכת הקמת הוועדה שתדון באופן תקדימי בבקשה של ראש ממשלה לחסינות. חבל שבליכוד ניסו ועדיין מנסים לזהם תהליך חוקתי ודמוקרטי. שיפשפשו בתוכם ויבהירו לציבור כיצד קורה שראש ממשלה שמצהיר שלא יבקש חסינות, עושה זאת. האמת נגלית, מטרתו המרכזית של נתניהו, היא חסינות. זאת הסיבה שישראל נגררת לבחירות שלישיות ברצף".

תגובות

End of content

No more pages to load