• 04 יולי 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

עובדי ספקית השיקום הגדולה בדרום ישבתו, מבוי סתום במו''מ

250 עובדי ח.צ. שיקום בקהילה, מדריכים ועובדים סוציאליים, מעניקים שירותי שיקום למתמודדים עם קשיים בריאותיים ונפשיים. הם התאגדו בהסתדרות, אך לטענתם המו''מ על ההסכם הקיבוצי תקוע

הפגנת העובדים, השבוע, בקריית הממשלה (צילום: דוברות ההסתדרות)

עובדי ח.צ. שיקום בקהילה יקיימו מחר, שלישי, שביתת אזהרה בת יום אחד, במחאה על מבוי סתום לדבריהם, במשא ומתן לחתימה על הסכם קיבוצי ראשון שיסדיר את תנאי העסקתם - כך נמסר מההסתדרות. העובדים יפגינו מול משרדי הנהלת החברה בבאר שבע. בח.צ. שיקום בקהילה מועסקים כ-250 עובדים, רובם מדריכים ועובדים סוציאליים העוסקים במתן שירותי שיקום למתמודדים עם קשיים בריאותיים נפשיים, עבור משרד הבריאות.

מההסתדרות נמסר כי בכוונת העובדים להחריף את צעדיהם הארגוניים ככל שההנהלה תמשיך להתבצר בעמדותיה ולא תושג התקדמות במו"מ.

ח.צ היא ספקית שירותי השיקום הגדולה בדרום, מאזור קריית גת ועד דימונה. עובדיה התאגדו בהסתדרות בפברואר 2018, כשבתוך פחות מ-24 שעות הצטרפו להתארגנות כ-75% מ-250 העובדים. אף על פי שהנהלת החברה הכירה בהתאגדות, היא נכנסה עם נציגות העובדים למו"מ על הסכם קיבוצי רק אחרי מאבק והפגנות שערכו העובדים.

ההסתדרות הכריזה סכסוך עבודה בחברה, לאחר שלדבריה ההנהלה חזרה בה ממרבית ההסכמות שכבר הושגו במהלך המו"מ, והבהירה כי היא אינה מוכנה לפעול כדי לשפר את תנאי שכרם וביטחונם התעסוקתי של העובדים, אשר מבצעים מלאכת קודש ומסייעים במסירות לאוכלוסייה הנזקקת להם.

בימים האחרונים קיימו עשרות מעובדי החברה הפגנות מול משרדו של מנכ"ל החברה בבאר שבע, בדרישה לקדם את המו"מ ולחתום על הסכם קיבוצי. במהלך ימי הצינון של סכסוך העבודה, ההנהלה סירבה לקבוע פגישות בין הצדדים, כך לטענת העובדים. ישיבה אחת שהתקיימה הסתיימה בלא התקדמות, וההנהלה שוב חזרה בה מהסכמות נוספות שכבר הושגו, לטענתם.

התאגדות העובדים מלווה על ידי מזכיר האיגוד המקצועי מהסתדרות המעו"ף ארז לוי.

מחברת ח.צ. שיקום בקהילה לא נתקבלה תגובה. 

תגובות

End of content

No more pages to load