• 26 נובמבר 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

לבנות גשרים מפסטה

עשרות סטודנטים מהמחלקה להנדסת בניין ב-SCE המכללה האקדמית להנדסה ע"ש סמי שמעון, השתתפו בתחרות השנתית של בניית גשרים מפסטה.

צילום: יח"צ

במסגרת קורס "סטטיקת מבנים 2", בהנחיית המרצה ד"ר מרינה פירר, של המחלקה להנדסת בניין ב-SCE המכללה האקדמית להנדסה ע"ש סמי שמעון התקיימה היום (א') תחרות הגשרים מפסטה. לתחרות הסטודנטים התבקשו לתכנן ולבנות גשר שיעמוד במשקלים גבוהים. האתגר הוא – הגשר צריך להיות בנוי מפסטה. את הגשרים בנו הסטודנטים לפי מספר חוקים – חומר העבודה חייב להיות רק 500 גרם פסטה (חבילה אחת), את מוטות הפסטה מותר לחבר אך ורק בדבק מגע או חבל דק, הגשר צריך להיות באורך של מטר אחד, בגובה של עד 50 ס"מ וברוחב מינימלי של 5 ס"מ.

במהלך התחרות הציבו הצוותים את המבנה שבנו כך שהוא בין שני משטחים המרוחקים מטר אחד זה מזה. לאחר שהציבו את הגשרים במקום, החלו הצוותים להעמיס על הגשר משקולות במטרה לבחון מתי הוא נשבר וכמה הוא יכול לשאת. למרות התנאים הקיצוניים הצליחו צוותים רבים להגיע למשקלים מרשימים אך הצוות של שמואל חדד, יגל חורי, אביאל חלילי, אורן לוי, אריאל לכטמן, ושלומי קוברמן, ניצחו בתחרות לאחר שבנו גשר במשקל 550 גרם בלבד שהחזיק את המשקל הבלתי נתפס של 15 ק"ג. התחרות מאפשרת לסטודנטים ללמוד כיצד ניתן ליישם תאוריות שונות וכיצד לחשב לחצים שונים, בהתאם לפרויקטים שונים.

צילום: יח''צ​​​​​​​

"תחרות גשר מספגטי שקיימנו במחלקה היא חלק מתכנית Project Oriented שמנהיגה המכללה" סיפר ד"ר דגן בקון-מזור, ראש המחלקה להנדסת בניין. "שיטה זו מבוססת על לימוד תוך עשייה במגוון רחב של שיעורים במהלך התואר. הצגנו לסטודנטים בעיה הנדסית מוכרת – תכנון ובניית גשר. בשביל ההתנסות המעשית וכדי להציג להם שלעיתים צריך לצאת מהקופסה כדי להצליח, ביקשה מהם המרצה ד"ר מרינה פירר שהגשר ייבנה מפסטה יבשה בלבד. במהלך התחרות הסטודנטים מתנסים בעבודה קבוצתית לפתרון בעיות הנדסיות מהתעשייה, תוך הנחיה אקדמית ופרקטית צמודה המותאמת למציאות משתנה. כך הסטודנטים מבינים יותר טוב את החומר התיאורטי ומיישמים את מה שלמדו מהמרצים במחלקה. משיחות עם הסטודנטים אנו לומדים שחווית היצירה, לצד החישובים ההנדסיים הדרושים, גורמת להם להבין את הדברים בצורה מוחשית יותר. תכונות אלו הן הכרחיות לכל מהנדס בניין ולכן, מעבר להוואי המחלקתי, מדובר במשימות מהותיות התורמות לאיכות הסטודנטים".

תגובות

End of content

No more pages to load