• 07 יולי 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

הוארך ב-5 ימים מעצר הנער החשוד ברצח שאדיה אבו סריחאן

לטענת הנער, בשעה בה אירע הרצח, היה בעבודתו במשחטה. עורך דינו: ''לא ברור לנו מה קושר אותו לאירוע''

זירת הרצח (צילום: משטרת ישראל), היכל המשפט (צילום: דני בלר)

מאת: משה פריאל

בית משפט השלום בבאר שבע האריך הבוקר (רביעי) בחמישה ימים את מעצר הנער בן ה-17 החשוד ברצח שאדיה אבו סריחאן בת ה-35 בפזורת ערוער שבנגב. אתמול עוכבו לחקירה ארבעה בני משפחה, ששוחררו לאחר מכן. בעלה של שאדיה, מוכה אבל, נמצא כל העת מוקף בבני משפחה, מתקשה לעכל את האסון. העצור הוא אחיינו של הבעל, אשר טוען להגנתו כי בעת שאירע הרצח, הוא היה בעבודתו במשחטה. הוא מכחיש כל קשר למעשה. 

שכניה של שאדיה סיפרו כי הייתה אישה מאוד עצמאית וכי ביום הרצח חזרה משיעור נהיגה בשעות הערב המאוחרות. חקירת הרצח נמשכת ידי היחידה המרכזית במשטרת מרחב הנגב.

עו''ד רון דמרי, מייצג את הקטין החשוד (צילם וראיין: משה פריאל)


אתמול, בסמוך לשעה 22:35, התקבל דיווח במשטרה מאדם שסיפר כי מצא את אשתו במצב קריטי. האשה, שאדיה אבו סריחאן, בת 35, פונתה על ידי מד"א במצב אנוש לבית החולים סורוקה, שם נפטרה מפצעיה למרות מאמצי ההחייאה. לפני כניסתו לדיון בבית המשפט בבאר שבע, שהתנהל בדלתיים סגורות, אמר לברנז'ה  NEWS  עורך הדין רון דמרי המייצג את הקטין: "כרגע אין לנו מושג מה החשדות שקושרות את המשיב שמכחיש כל קשר לביצוע העבירה. מדובר באשת דודו. לא ברור לנו מה קושר אותו לאירוע. בשלב זה הוא מכחיש כל קשר ומסר אליבי שאמור היה להיבדק ואנחנו נבדוק את החשדות בהמשך''.

בשעה בה נערך הדיון, הפגינה בסמוך להיכל המשפט בבאר שבע, אורה סלומון יחד עם חברותיה. אורה היא אחותה של שרה יאסו אשר נרצחה במאי 2012 על ידי בעלה, סוהר בשירות בתי הסוהר. בעלה רצח אותה באלימות חריגה וביצע בגופתה מעשה מגונה. ילדיה של שרה יאסו שהו בבית בעת האירוע ואחד הילדים היה עד לחלק מהתקיפה.  בית המשפט דן את הרוצח ל-28 שנות מאסר. אלא שביולי האחרון נכנסה לתוקפה רפורמה בענישה על עבירות ההמתה, על פיה מי שהורשעו תחת סעיף "אחריות מופחתת", ירצו רק עד 20 שנות מאסר.

אורה סלומון אמרה כי "נשים ממשיכות להרצח ההפקרות של המדינה ומערכת הצדק. בעלה של אחותי שרצח לעיני הילדים וכרת את ראשה ישוחרר 7 שנים קודם בגלל שינוי בחוק ההמתה. ערערנו לב"גצ ודחו אותנו".

תגובות

End of content

No more pages to load