• 04 אוגוסט 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

לילה מתוח בדרום: אחרי ירי הרקטות - בלוני נפץ בשדרות

ירי הרקטות על ישראל, הערב, אינו עובר בשקט: בעזה מדווחים על תקיפה נרחבת של צה''ל, חמאס משגר בלוני נפץ לעבר שדרות. הערכה: את הירי ביצע הפלג של אבו אל-עטא.

בלון הנפץ בשדרות, ניידות בזירת האירוע (צילום רץ ברשת ללא קרדיט)

ערב מתוח בדרום: אחרי שסמוך לשעה 19:30 נורו 4 רקטות לעבר ישראל, ששתיים מהן יורטו על ידי מערכת כיפת ברזל, צה''ל משיב אש במה שנראה כתקיפה נרחבת, הכוללת נוהל ''הקש בגג''. על פי דיווחים פלסטינים, כטב''מ צה''ל ירה לעבר בניין הממשל האזרחי בעזה. 

וידאו: תקיפת צה''ל בעזה (צילום: רשתות עזתיות)


הערב, סמוך לשעה 19:30, ירה פלג סורר, המקורב לבהאא סלים אבו אל-עטא,  מפקד החטיבה הצפונית בזרוע הצבאית של הג'יהאד האיסלמי, שחוסל בנובמבר האחרון. חיסולו הוביל למבצע ''חגורה שחורה'', במהלכה נורה ירי רקטות גם לעבר גוש דן. אף כי חמאס הסכים לצעדי הסדרה מול ישראל, הכוללים הכנסה והוצאה של סחורות והכנסת עובדים פלסטאינים לישראל. הפלג הסורר נחוש לנקום את מותו של אל-עטא ולא סר למרותו של חמאס. 

הערב מדווחים תושבים באשדוד, באשקלון ובעוטף, על קולות נפץ. מדובר בהדי תקיפת צה''ל בצרועה. 

במועצת שדות נגב אומרים הערב כי  ''בדקות האחרונות צה"ל החל בפעילות התקפית כתגובה לירי על יישובי העוטף בשעות הצהריים. נכון לדקות אלו אין שינוי בהנחיות ההתגוננות - במידה ויהיה שינוי נעדכן בהודעת סמס ובדף הפייסבוק המועצתי.
אנו מודעים למורכבות ההתמודדות עם האזעקות שנשמעו ועם קולות הנפץ שעלולים להישמע במהלך השעות הקרובות.
לתמיכה וסיוע רגשי ניתן  לפנות לקו החם של מרכז חוסן בטלפון 08-9941091''. 

​​​​​​​בעיריית שדרות מסרו כי ''לפני זמן קצר אותרה בשדרות קבוצת בלונים אליה חובר פריט חבלה. המשך טיפול משטרה''.

ומה אומרים הערב בעזה? חזאם קאסים, דובר חמאס: "ההפצצה הציונית על רצועת עזה היא המשך לתוקפנותה הבלתי פוסקת כמעט נגד הרצועה, מלבד המצור הממושך שלה. בירושלים חוללים את אל אקצה וחולקים אדמות בגדה המערבית. כל זה מעשה של הכיבוש במאבקו והתנגדותו לעמנו. בתמורה לכל זאת, יש את איתנותו של עם, אומץ ההתנגדות, האמונה האיתנה בזכות הארץ ו במקומות הקדושים, ובסופו של דבר רק הזכות והרצון של עמנו יגברו .. שוב .. ללא ספק, רצון והתנגדות עמנו יביסו את רצונו ויהירותו של הכובש ...".

בהמשך לתקיפת יעדים בעזה מסר דובר צה''ל: ''הערב תקפו מטוסי קרב של צה"ל מספר יעדי טרור של ארגון הטרור חמאס בצפון רצועת עזה, בהם אתר לייצור אמצעי לחימה ומתחם צבאי. התקיפה בוצעה בתגובה לירי הרקטות מרצועת עזה לעבר שטח ישראל היום. צה"ל רואה בחומרה רבה את הירי לעבר שטח ישראל, וימשיך לפעול ככל שיידרש נגד ניסיונות לפגיעה באזרחי ישראל. ארגון הטרור חמאס אחראי על הנעשה ברצועת עזה וממנה והוא יישא בהשלכות לפעולות כנגד אזרחי ישראל''.

תגובות

End of content

No more pages to load