• 05 יולי 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

מרכז המבקרים בסוסיא נפרץ והושחת

מרכז המבקרים הממוקם בדרום הר חברון, צפונית לשני-ליבנה, הוא יעד תיירותי מוכר לתושבי הנגב. הפורצים גנבו גם את מערכת האבטחה והקשו בכך על המז''פ

הפורצים זרעו הרס במרכז המבקרים (צילום ללא קרדיט)

מאת: משה פריאל

הלילה נפרץ והושחת מרכז המבקרים של אתר המורשת הלאומי סוסיא העתיקה. מהמקום נגנב טרקטרון המשמש רכב שירות, וסחורה רבה מהמדפים.

לאחר חקירה ראשונית התברר כי הפורצים נטשו במהלך הלילה את הטרקטורון ועליו ציוד ביער כרמל וברחו רגלית לאחר שסיור צבאי חשד ועקב אחריהם.

במקום ניכר הרס ואף השחתה. אתר סוסיא מצולם 24/7 אך הפורצים לקחו איתם את חומרת ההפעלה והקשו על פעולות החקירה הבוקר של המז"פ.

האתר ידע גניבות בעבר הרחוק אך לא פריצה למרכז המבקרים שכרוכה בנזק של עשרות אלפי שקלים. בנוסף סבל האתר התנכלויות בעקבות פעילות אנרכיסטים וערבים כמו ריסוס צלבי קרס והשחתת שלטים,לפני כשנה בעזרת המצלמות איתרה המשטרה נערים מחמולת נאוועג'ה הסמוכה שביצעו את הפעולה ומאז לא דווח על השחתה נוספת.

יוחאי דמרי ראש מועצה אזורית הר חברון: "אנו רואים בחומרה את הפריצה הלילה לאתר העיר העברית הקדומה בסוסיא ומצפים לחקירה יסודית שתאתר ותמצה את הדין עם הפורצים שגם השחיתו לשם השחתה. אנו לקראת ביצוע פרויקט שדרוג חווית התייר באתר בעלות של כ7 מליון ש"ח משולב טכנולגיה ומיכשור מתקדם בנוסף לממצאים יקרי ערך מבחינה היסטורית השוכנים באתר ומצפים להכרה בצורך של מרכיבי ביטחון לשמירה על האתר ההיסטורי".

תגובות

End of content

No more pages to load