• 11 יולי 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

המדינה ערערה - ותושב לקיה נידון ל-18 חודשי מאסר על נהיגה בפסילה

לחובת האיש 22 הרשעות קודמות. בין השנים 2016 עד 2018 הורשע בשלוש עבירות של נהיגה בזמן פסילה ובגרימת מוות ברשלנות לאחר שגרם לתאונת דרכים בה נהרגה בתו בת השנתיים

(צילום הדמיה: Alice Salles / CC BY 2.0)

בית המשפט המחוזי בבאר שבע החמיר בעונשו של תושב לקיה המורשע בעבירות נהיגה בזמן פסילה וללא ביטוח, לאחר שהמדינה ערערה  על קולת העונש. מהפרוטוקול עולה כי לחובתו  22 הרשעות קודמות, וכי בין השנים 2016 עד 2018 הוא הורשע בשלוש עבירות של נהיגה בזמן פסילה, ובגרימת מוות ברשלנות לאחר שגרם לתאונת דרכים בה נהרגה בתו בת השנתיים.  כן צוין, כי כעולה מכתב האישום, המשיב פסול לתקופה של 88 חודשים, אשר לטענת בא כוחו טרם הוחל במניינם. 

המשיב הורשע בבית המשפט לתעבורה בבאר שבע, בהתאם להודאתו, בעבירות של נהיגה בזמן פסילה, נהיגה כשרישיון הנהיגה פקע למעלה מ-12 חודשים ונהיגה ללא ביטוח כל זאת כאשר הוא מודע לכך שהוא פסול מלנהוג, על פי חמישה גזרי דין שונים, שניתנו על ידי בתי משפט שונים בין ינואר 2014 לאפריל 2019 וכאשר רשיון הנהיגה שלו פקע לפני 15 שנה, ב-3 בפברואר, 2005.

בית המשפט המחוזי החמיר את עונשו: במקום עונש המאסר של 7 חודשים שהטיל בית המשפט לתעבורה, יוטלו על המשיב 12 חודשי מאסר בפועל. המאסר המותנה בן 6 חודשים, שהוטל על המשיב בבית המשפט לתעבורה בירושלים ב-12 בספטמבר, 2018, ואשר הופעל על ידי בית המשפט אז, ירוצה באופן מצטבר לעונש המאסר הנ"ל. בסך הכל ירצה המשיב 18 חודשי מאסר בפועל, מהם ינוכו ימי מעצרו וימי המאסר שריצה בתיק זה.

עונש הפסילה בפועל בן 36 חודשים (הכולל גם הפעלה בחופף של פסילה מותנית בת 12 חודשים) שהטיל בית המשפט, יעמוד בעינו, אך ירוצה במצטבר לכל עונש פסילה אחר. עונש השירות לטובת הציבור, שהוטל על המשיב, מבוטל.


תגובות

End of content

No more pages to load