• 14 יוני 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

חממת סייבר תוקם בבית החולים סורוקה

מעבדת הסייבר תתמקד בעיקר בפיתוח אפליקציות הקשורות בסייבר הרפואי ותאפשר פיתוח פתרונות ייחודיים פורצי דרך ומובילים שיאפשרו להגן על בית החולים ועל מכשור רפואי מפני התקפות סייבר

צילום: דוברות סורוקה

הצורך שבהגנה אלקטרונית מפני חדירות של פצחנים "האקרים" מוביל את רשות החדשות ובית החולים סורוקה להקים מרכז טכנולוגי ששם דגש פיתוח אמצעים וידע שיעזרו לשמור את הציוד הרפואי האלקטרוני, שחלקו מחובר לרשתות אלקטרוניות. "עולם הרפואה חשוף יותר ולכן יש צורך בהיערכות של בית החולים, בבניית מערך הגנה שיאפשר לזהות מפגעים בטרם התרחשותם, הגנה מפני זליגת מידע, אבטחת מכשירים ומדדים שהם מנטרים ולדעת להתמודד עמם בזמן אמת"

שימוש באמצעים של בריאות דיגיטלית, שינה את האופן שבו ניתן טיפול רפואי ומביא לחידושים רבים בעולם הרפואה כמו: שימוש במערכות מידע לצורך שיפור האפקטיביות הקלינית והניהולית, מכשור רפואי הכולל גם מרכיבי תקשוב, ניטור רפואי אחר מצבם של מטופלים, יישומי רפואה מרחוק ושיתוף מידע רפואי לצרכי מחקר ופיתוח. 

ירדן נבו, המשנה למנהל המרכז הרפואי סורוקה: " העולם הרפואי משתנה בצעדי ענק והמרכז הרפואי סורוקה, כמרכז רפואי מוביל, נמצא בקדמת החדשנות . החדירה ההולכת וגוברת של האמצעים הטכנולוגיים למגזר הרפואי מהווה שוק מתפתח ומחייבת מענה. הפרויקט יאפשר פעילות משותפת לזיהוי מרכיבים של מערכת הבריאות בכלל ושל סורוקה בפרט,  ובאמצעותו תתאפשר חשיפה של המעבדה למחלקות השונות בבית החולים והסגל הרפואי יהיה שותף לפרוייקטים מחקריים".

תגובות

End of content

No more pages to load