• 28 יולי 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

עיריית ב''ש מסייעת לדיירי מבצע יואב שנותרו ללא מים

פחות משעה אחרי שהכתבה עלתה לאוויר, נרתמו בעיריית ב''ש לסייע למשפחות שנותרו ללא מים ברח' מבצע יואב בשכונה ו'. הערב תתוקן התקלה באופן זמני ובימים הקרובים יעשה ניסיון למצוא פתרון קבוע

דיירת ברחוב מבצע יואב. בשורות טובות (צילום: דני בלר)

בשורה משמחת לדיירי רחוב מבצע יואב 34, שנותרו ללא מים מזה כמעט 10 ימים. דיירי הבלוק, רובם ככולם ממשפחות מעוטות יכולת, ראו כיצד זרם המים הולך ונחלש, עד שפסק לגמרי. הם פנו לאנשי מקצוע, שאמרו להם כי עליהם להחליף את כל צנרת הבניין, בעלות של עשרות אלפי שקלים. לדיירים אין כל יכולת לעמוד בהוצאה. 

שעה קלה אחרי שהכתבה על מצבם העגום עלתה לאוויר וזכתה לתהודה גדולה, החליטו בעיריית באר שבע לנסות ולסייע להם. צוות נשלח למקום ואיתר נזילה בקטע צינור. הערב כבר נעשה ניסיון לתקן את התקלה, על מנת לחדש את אספקת המים. אם הכל יילך כשורה, עוד הערב יחזרו המים לברזי הדיירים. כמו כן, העירייה תנסה, מתוך הבנה למצבם הקשה, לתקן את הצנרת הפגועה תיקון קבוע. 

בעיריית באר שבע מבינים את מצוקת התושבים, במקרה זה ובמקרים רבים אחרים ולא אחת מסייעים לפנים משורת הדין. עניין מצבן של השכונות הותיקות אינו זר לעיריית באר שבע ולחברי מועצת העיר והוא עולה בתדירות גדולה בישיבות מועצת העיר. שכונותיה הותיקות של באר שבע ננבו לפני 60 ו-70 שנה. בחלק מהבתים, התשתיות לא הוחלפו מעולם. בשנים האחרונות עיריית באר שבע מקדמת תהליך מואץ של חידוש ושידרוג רחובות ושכונות, בין היתר של תשתיות ביוב ומים בנות עשרות שנים. ויש גם את העניין האנושי: בעיריית באר שבע לא מנותקים מהמצוקות ומפעילים שיקול דעת, כאשר ברור שצריך לנהוג כך מעבר לכל ספק. 

''התרגשנו לראות ששוב יש מים בברזים''

''לא האמנתי כמעט... שוב יש מים בברזים'', אומר דניאל. ''היום הגיע לבלוק צוותים וגם סגן העיר, שמעון בוקר. עבדו קשה, חיפשו איפה התקלה והתברר שיש חסימה בצנרת. אז בשלב הראשון, לשמחתנו, המים חזרו. הילדים יכולים להתקלח, הדיירות המבוגרות התרגשו מאוד. נציגי העירייה יסייעו לנו בשיקום המדרכות ובדברים אחרים, אין לנו מספיק מילים להודות לכולם על האכפתיות והעבודה הקשה. הרגשנו שיש אנשים שאכפת להם ושהתייחסו אלינו מכל הלב''.

תגובות

End of content

No more pages to load