• 04 יולי 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

בלון נפץ, עם חלק מפצצת RPG, נחת בשדה בוקר - 70 ק''מ מעזה

האם בלון נפץ מעזה הצליח לעבור מרחק של 70 ק''מ אל תוך שטח ישראל? המשטרה הוזעקה הבוקר, שבת, לטפל בבלון חשוד, שנחת באיזור שדה בוקר

הגיע מעזה? (צילום סלולרי ללא קרדיט)

האם בלוני נפץ הצליחו לטוס מרחק של כ-70 קילומטרים ולנחות בשדה הבוקר? הבוקר איתרו אנשי ביטחון של מדרשת שדה בוקר בלוני נפץ, אליהם הוצמד רכיב של פצצת RPG.  שוטרים וחבלן משטרה הגיעו למקום על מנת לבצע טיפול מקצועי בחפץ החשוד. 

''אנו שבים ופונים לציבור המטיילים  כי בכל מקרה מעורר חשד יש לפנות למוקד 100 ולהשאיר הטיפול בידי כוחות המשטרה המיומנים בכך'', אומרים במשטרה. על פי גורמים בעזה, חמאס והג'יהאד הסאיסלמי הצליחו לשדרג את הבלונים, הן מבחינת יכולות התעופה והן מבחינת כוח ההרס שלהם. בין היתר, פותחו מנגנוני נפץ מטענים יעודיים, עם יכולת הרסנית בצורה של רסס כדורי מתכת. בשל מזג האוויר והעובדה כי האדמה בנגב ספוגה במים, לא משוגרים בלוני תבערה. אלה ככל הנראה יחזרו בתקופת פסח, כשהשדות מתחילים להצהיב. 

חשש נוסף הוא מהצמדת חפצים שיעוררו את סקרנותם של הילדים, אשר ינסו להתקרב לבלונים, בדרך כלל בלונים צבעוניים. קציני הביטחון ביישובים והמשטרה מתדרכים את התושבים, בכל הגילאים, לא להתקרב לבלונים חשודים. 

תגובות

End of content

No more pages to load