• 28 יולי 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

''להקים ועדת חקירה מיידית לבדיקת אירועי ההתאבדות בסורוקה''

יו''ר ארגון המתמחים פנתה הבוקר למנכ''ל משרד הבריאות: ''התאבדות רופאים מסורוקה בשנה וחצי האחרונות, מחייבת את המערכת להקמת ועדת  חקירה מיידית שתשפוך אור על הנסיבות שהובילו לאירועים הטרגיים הללו''

סורוקה (גוגל מפות)

הרוחות סוערות בקרב מתמחים - ומתמחים לשעבר בסורוקה, בעקבות המקרה הטראגי, הרביעי מתוך שנה וחצי, בו איש צוות מסורוקה שם קץ לחייו.  יו"ר מרשם - ארגון המתמחים לרפואה,  ד"ר ריי ביטון בפניה למנכ"ל משרד הבריאות משה בר סימן טוב: "אנו מתריעים לפני האסון הבא - יש להקים ועדת חקירה מיידית, בלתי תלויה, לבדיקת  אירועי ההתאבדות בסורוקה''.

במכתב ששלחה הבוקר ד"ר ביטון, היא כתבה בין היתר: "התאבדותו של הרופא מהמרכז הרפואי סורוקה אתמול בערב המצטרפת ל-3 מקרים שונים של  התאבדות רופאים מסורוקה בשנה וחצי האחרונות, מחייבת את המערכת להקמת ועדת  חקירה מיידית שתשפוך אור על הנסיבות שהובילו לאירועים הטרגיים הללו, ועל סביבת העבודה  של הרופאים בסורוקה". 

ד"ר ביטון ציינה במכתבה גם את הלחץ והתנאים בהם עובדים המתמחים:  "בשיטה בה מתנהלת המערכת הרפואה הציבורית כיום, מרבית נטל העבודה מוטל על כתפי המתמחים. המתמחים עובדים בתורנויות של 26 שעות ומעל 270 שעות בחודש, תחת לחץ, 
עומסים, אלימות וקושי רב, ולא מקבלים מענה נפשי מן המערכת''.

מסמך: המכתב ששלח ארגון ''מרשם'', המייצג את ציבור המתמחים ברפואה


מקרה ההתאבדות האחרון בסורוקה ממשיך להסעיר מתמחים בהווה וגם מי שהחליטו לפרוש מההתמחות, בשל הלחץ הבלתי אפשרי. ''מתייחסים למתמחים כמו סרמטוטים. מתמחה צריך להתחנן לכל דבר, מכל אחד, אם זה מהפרופסור, האחות או המנקה. בלילות, בתורנות, אתה נשאר לבד. מחלקה שלמה על ראשו של המתמחה, שכבר הגיע לעבודה בבוקר, אבל נשאר למשמרת של 26 שעות אחרי שכולם הלכו הביתה'', מספר מי שעזב את ההתמחות אחרי לימודי הרפואה. 

עומס במחלקות. הרופאים נאלצים לתת מענה בכל מקרה (צילום ארכיון, שמצולמים אינם קשורים לכתבה)

''בלימודי הרפואה, הלחץ גובר ככל שאתה מתקדם בשנים. סטודנט שנה א' עוד לא ממש יודע, הפרופסורים מסתובבים איתו, הוא מרגיש נורא מחוזר. הפרופסורים אוהבים להיראות בחברת אנשים צעירים, זה הופך אותם לצעירים. אבל ככל שמתקדמים בלימודי הרפואה החיים הופכים להיות קשים. סטודנט בשנה רביעית או חמישית הוא כבר מגרד את גיל ה-30, יש לו משפחה, משכנתא, החיים הופכים להיות קשים ושוחקים'', מספר מ', שלמד בבאר שבע.

סרטון ארכיון: תקרית אלימה בסורוקה. צוותים מתריעים מזה שנים על מקרי אלימות כלפי עובדי המקום (צילום סלולרי ללא קרדיט)


מתמחה אחר מספר כי רצף המקרים האחרון ממש שבר אותו: ''במקרה שלי, אני בוכה הרבה. זה שובר. המשמרות, השעות, העומס הוא בלתי רגיל''. איש צוות לשעבר בסורוקה, שאינו רופא, סיפר כי לא אחת המתמחים, יחד עם הצוותים, צריכים להתמודד עם אוכלוסיות קשות ולא חסרים מקרי אלימות. ''מילה לא במקום, הערה או אפילו בקשה של רופא לאפשר לו לבצע את מאלכתו, עלולה להסתיים בפגיעה פיזית. היו לנו מקרים של קרבות בין משפחות. האיזור שלנו לא קל''.

אתמול נמסר מסורוקה, עם היוודע המקרה: ''בצער רב אנו מודיעים על מותו בנסיבות טראגיות של איש צוות רפואי בביה״ח. הנהלת ביה״ח מכנסת דיון דחוף בעקבות המקרים הטראגיים ותודיע על צעדיה. אנו משתתפים בצערה הכבד של המשפחה''.תגובות

End of content

No more pages to load