• 07 מרץ 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

זוכרים הזוג וולנסקי שנרצחו בפיגוע הירי בשומרון

במכללה האקדמית לחינוך חמדת הדרום, ייחנך השבוע בניין חדשני על שמם של אבי ואביטל וולנסקי שמצאו את מותם בפיגוע רצחני בשומרון.

תמונה: באדיבות המשפחה

17 שנים לאחר רציחתם של הזוג אבי ואביטל וולנסקי, הי"ד, בפיגוע ירי בשומרון, ייחנך בשלישי הקרוב בניין חדש לזכרם במכללה האקדמית לחינוך חמדת הדרום שליד נתיבות. בני הזוג נרצחו, במהלך נסיעתם חזרה לביתם בעלי משבת בבית הוריה של אביטל. בכניסה ליישוב נורתה לעברם אש מטווח אפס, אבי ואביטל נהרגו וילדיהם יגאל בן השלוש נפצע באורח קשה ונדב יצא בנס ללא פגע. יגאל ונדב שנותרו יתומים מאב ואם, עברו לגור יחדיו עם הסבא והסבתא, שלום ומלכה למפרט במושב תקומה אשר במועצה האזורית שדות נגב.

ההחלטה להנצחת הבניין על שמם של בני הזוג וולנסקי, ז"ל, הגיעה בעקבות בקשה שהפנתה הקרן לראש המכללה ד"ר חיים שקד ויו"ר הוועד המנהל הרב יצחק לוי, להציע הצעות להנצחת הבניין על שם של חללי צה"ל או נפגעי פעולות האיבה. לאחר התייעצות עם ראש מועצת שדות נגב, עו"ד תמיר עידאן, הוחלט כי הבניין יונצח על שמם של הזוג וולנסקי.

הבניין החדש שבנייתו הסתימה בחודשים האחרונים יכלול עשרות כיתות חכמות, ספריה חדישה ומעבדת מחשבים חדשנית, חדרי למידה עם מגוון רחב של מאגרי מידע, ועוד. הבניין נבנה באמצעות כספים שהמכללה חסכה במשך שנים וכן מתרומתה הנדיבה של קרן "לגסי הריטג'".

אבי ז"ל שירת כקצין בחיל השריון ולאחר מכן החל ללמוד בחוג להיסטוריה ולימודי ארץ ישראל באוניברסיטת אריאל, במקביל ללימודיו בכולל אבי למד במקביל בכולל בעלי. עם סיום לימודיו באריאל שבמהלכם התחתן עם אביטל, החליטו בני הזוג כי השנים יוקדשו ללימודי תורה, ולכן אבי עבר ללמוד בישיבת הר המור. אביטל, לאחר סיום לימודיה עשתה שירות לאומי במעוז ציון-הקסטל ולאחר השנה הראשונה החליטה לחזור הביתה לתקומה ולשרת כקומונרית בסניף בני-עקיבא במושב. לאחר מכן למדה באוניברסיטת בר-אילן חינוך ותנ"ך ושילבה גם לימודי תנ"ך במדרשה, ושניהם בסופו של דבר לימדו בתלמוד תורה בעלי.

ראש המכללה ד"ר חיים שקד מציין כי "אביטל ואבי וולנסקי, הי"ד, נרצחו בדרכם משדות נגב לשומרון לאחר שבת בבית ההורים שבמושב תקומה. לכן, מצאנו לנכון להנציח אותם בעזרתה האדיבה של קרן לגסי הריטג' בבניין החדש שהוקם. אנחנו מתכוונים למלא את הבניין בעשייה חינוכית חדשנית, בעיקר בכל הקשור ל'פדגוגיה של חוסן'- המשנה החינוכית המכללתית החדשה ששמה דגש על התפקיד שיש לאנשי חינוך בפיתוח החוסן בקרב תלמידיהם. הבניין מגדיל משמעותית את מספר הכיתות העומדות לרשות המכללה, ומאפשר לנו לקיים לימודים בתנאים חדשניים ונאותים המכבדים את הלומדים ומזמנים למידה עדכנית".

הסבתא מלכה למפרט מציינת בהתרגשות כי "המכללה שמחנכת את הדורות העכשוויים והבאים של אנשי ההוראה והתורה, מתאימה בדיוק לאופיים ולקו החינוכי בו צעדו יחדיו אבי ואביטל, ולאורו אנו משתדלים לחנך גם את נכדינו. אני רוצה להודות מקרב לב על ההחלטה להנציחם בצורה אצילית כל כך באמצעות קריאת הבניין החדש על שמם, הנצחה שתהווה השראה ארוכת טווח לאזור כולו".

ראש הוועד המנהל של המכללה, שר החינוך לשעבר הרב יצחק לוי: "הקרן שתרמה תרומה נכבדה לבניין המפואר ביקשה למצוא שם של אחד מחללי צה"ל או נפגעי פעולות איבה שעל שמו יונצח הבניין. חשבנו בהנהלה שנכון להנציח את הזוג וולנסקי, משפחה צעירה שהוריה נרצחו בפיגוע, היא בת למשפחה שורשית בתקומה והוא בן למשפחה רבנית בישיבת הר המור. מדובר בזוג צעיר ירא שמיים, חדורי שליחות, אוהבי הבריות שכל עתידם היה לפניהם, ושהותירו אחריהם ילדים קטנים. אני רוצה להודות בשם ההנהלה לקרן לגסי הריטג' על נדיבות ליבה".


תגובות

End of content

No more pages to load