• 01 מרץ 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

תושבי ביר הדאג' הפגינו בדימונה נגד הרס בתיהם

עשרות תושבים מביר הדאג' הפגינו ברחוב הראשי של דימונה, כמחאה על הרס בתיהם. הרשות לפיתוח והתיישבות הבדואים בנגב, מצידה, אומרת שכבר לפני שנתיים הוצעו להם תנאי הסדרה

המחאה בכניסה לדימונה (צילום: דן בונבידה / DIMONEWS)

הפגנה של תושבי ביר הדאג', הערב, רביעי, בעיר דימונה. עשראות גברים וילדים אחזו בשלטים ומחו  כנגד הריסת הבתים ביישוב. רק בשבוע שעבר, שוטרי יחידת יואב ונציגי הסיירת הירוקה הותקפו באבנים ובמוטות, כאשר באו לחלק צווים ביישוב. 

וידאו: תושבי ביר הדאג' מפגינים בדימונה (צילום: דן בונבידה / DIMONEWS)
​​​​​​​


ביר הדאג' הוקם בשנת 1993 על ידי 200 בדואים משבט אל-עזאזמה, שנדדו מאזור הפזורה ברמת חובב, עקב התפשטות של מחלת הסרטן בקרב התושבים כתוצאה מרעילות חומרים מסוכנים והתיישבו באזור אשלים, שבתחום המועצה האזורית רמת נגב. לאחר משא ומתן עם שר התשתיות הלאומיות דאז, בנימין בן אליעזר ז''ל, עברו התושבים מרחק של כשני קילומטרים אל מיקומם הנוכחי. למרות שהתושבים על פי ההסכם היו אמורים להשאר שם כשבועיים , הם נשארו, והפתרון הזמני הפך לקבוע. 

על פי הצעת המדינה להסדרת ההתיישבות, לכל משפחה מוצעים שטחים של 1 עד 5 דונמים ויפצוי כספי של עד 250,000 שקלים, אלא שההסדרה תקועה וכל ניסיון לאכוף אותה, נתקל בתגובות אלימות. התושבים, מצידם, טוענים כי הרשויות הן אלו הנוקטות אלימות כלפיהם. המדינה, מצידה, באמצעות הרשות להסדרת התיישבות הבדואים, אמרת כי תמשיך לאכוף את החוק ותפעל כנגד בניה בלתי חוקית, מאחר ויש הצעת מסודרת להתיישבות הכפר. 

תגובות

End of content

No more pages to load