• 28 פברואר 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

דרום בצבע אדום: אזעקה באשכול, בעקבות ירי פצצות מרגמה

נמשך הירי לעבר יישובי הדרום: שלוש רקטות נורו לעבר אשכול, אך לא הופעלו אזעקות. כוננות גבוהה בשל המצאות אלפי מטיילים במסגרת פסטיבל דרום אדום

רקטות בעזה (צילום: דובר צה''ל)

נמשך ירי הרקטות לדרום, דווקא בסוף השבוע הראשון של פסטיבל דרום אדום.  שלוש רקטות נורו לעבר ישראל, אך לא הופעלה מערכת התראות צבע אדום, מאחר ומסלול הרקטות היה לעבר שטחים פתוחים. מטיילים הם אלה שהבחינו בשיגורים וביירוטים ונתקפו חרדה. בסוף שבוע זה אמורים להגיע אלפי מטיילים לאיזור לאירועי פסטיבל דרום אדום. בינתיים, פיקוד העורף אינו משנה את ההנחיות, למרות שמדובר בתקרית הירי השלישית תוך פחות מיממה.

אתמול, בעת ירי לעבר שדרות, מעדה אם שרצה לממ''ד עם התינוקת בת 3 חודשים. התינוקת נפגעה בראשה ונזקקה לטיפול רפואי. ביממה האחרונה וברגעים אלה, אחר הצהריים של יום שישי, נמשך שיגור בלוני הנפץ לעבר אשכול. במשטרה קראו למשתתפי פסטיבל דרום אדום לגלות עירנות מירבית.

ההערכה היא כי הפלסטינים ינסו להסלים את המצב בעקבות תוכנית השלום של טראמפ ונתניהו, יפעלו להוצאת פיגועים גדולים או אף יפתחו במערכה גדולה. תוכנית טראמפ-נתניהו גם מעוררת ביקורת גדולה בנגב, בשל הכוונה להעביר לידי המדינה הפלסטינית אדמות בנגב, בהם שטחי שליטה ולהקים מנהרה שתעבור בין עזה לגדה ותעבור בנגב הצפוני. מסירת האדמות בנגב היא בתמורה לשמירת השליטה על שטחים ביהודה ושומרון.

ממועצת אשכול נמסר כי  ''בדקות האחרונות הופעלו התרעות באפליקציית פיקוד העורף במספר ישובים במועצה ונשמעו פיצוצים במרחב. לא הופעלו התרעות בתוך ישובים. הנושא בבדיקה''.

''אנו מחדדים את ההנחיות: בהישמע התרעת ׳צבע אדום׳, גם באמצעות האפליקציה, יש לפעול לפי הנחיות ההתגוננות, - להיכנס למרחב מוגן או ׳הכי מוגן שיש׳ בהתאם לזמן ההתרעה בכל ישוב למשך 10 דקות'', אומרים במועצת אשכול.

מדובר צה"ל נמסר: ''לפני זמן קצר, זוהו שלושה שיגורי פצצות מרגמה משטח רצועת עזה לשטח ישראל, לוחמי ההגנה האווירית יירטו שיגור אחד. כתוצאה מהשיגורים הופעלו התרעות ביישומון בשטחים פתוחים בלבד''.

מקורות פלסטינים מדווחים, כי חמאס והגי'יהאד האיסלמי ''מפנים מפקדות'', למעשה  מגדלי פחונים המשמשים לתצפית, מחשש לתגובת צה''ל, למעשה - ירי לעבר פחונים ודיונות.

תגובות

End of content

No more pages to load