• 01 מרץ 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

על סף פיצוץ בדרום: ירי מעזה לעבר שדרות וקיבוצי האזור, חשש מהסלמה

שוב ירי רקטות לעבר שדרות ויישובי הדרום, במה שנראה התחלתו של סבב נוסף. דיווחים: בתים נפגעו מרסיסים מבשדרות

הירי לעבר העוטף (צילום: אנטון לברושקו)

ירי רקטות לעבר מרחב עוטף עזה:אזעקת צבע אדום נשמעה  בגבים, מכללת ספיר, ניר עם, שדרות, איבים, אור הנר וארז. על פי דיווח ראשוני של תושבים, נשמעו שלושה פיצוצים ומספר בתים בשדרות נפגעו מרסיסים. זהו המטח השני הנורה לעבר יישובי העוטף, במקביל לשיגור עשרות בלוני נפץ.

וידאו: השיגור לעבר שדרות (צילום: אנטון לברושקו)
​​​​​​​


היום ומחר מתקיים ביישובי העוטף פסטיבל ''דרום אדום'', הנערך השנה תחת אבטחה כבדה, בשל החשש הביטחוני. ביישובי העוטף מצפים לפסטיבל הזה, המפרנס רבים באיזור. ביטול האירועים עלול להסב להם נזק כלכלי כבד. מוקדם יותר, בעקבות מטח רקטות, צה''ל ירה אש ארטילרית לעבר עמדת תצפית של חמאס. 

ההסלמה ביממה האחרונה באה על רקע פרסום תוכנית המאה של נתניהו וטראמפ, במסגרתה יועברו, ביו היתר, אדמות הנגב למדינה הפלסטינית וחלק מהיישובי מערב הנגב יהיו מוקפים במדינה שתקום בעקבות ההסכם. 

אופיר ליבשטיין, ראש המועצה האזורית שער הנגב: "ערב שבת ויממה רביעית ברציפות של ירי אל עבר תושבי ישראל בעוטף עזה ושדרות. בעוד כולם עסוקים בשאלות על סיפוח, אני מציע לממשלת ישראל קודם  להכיל את הריבונות שלה על עוטף עזה.  השתיקה של ממשלת ישראל אל מול הירי שלא נפסק, היא לא מוסרית ולא מקובלת. אני דורש מממשלת ישראל לקחת אחריות לבטחון תושבי העוטף!"

תגובות

End of content

No more pages to load