• 28 פברואר 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

אלפים טיילו בנגב המערבי, למרות בלוני הנפץ והרקטות

נמשך טרור הבלונים וירי הרקטות לעבר הנגב, במה שנראה כהסלמה לקראת סבב לחימה קרוב: בלון נפץ נחת הערב במרחבים ונוטרל על ידי חבלני משטרה

(צילום: צביקה סוויסה)

טרור הבלונים מעזה נמשך, אחרי שבסוף השבוע נורו רקטות לעבר הנגב המערבי: במשטרת ישראל התקבל דיווח כי ביישוב בתחום המועצה האזורית מרחבים אותר צרור בלונים אליהם מחובר פריט מעורר חשד. שוטרים וחבלן משטרה הגיעו למקום על מנת לבצע טיפול מקצועי בחפץ החשוד.  ''אנו שבים ופונים לציבור כי בכל מקרה מעורר חשד יש לפנות למוקד 100 ולהשאיר הטיפול בידי כוחות המשטרה המיומנים בכך'', אומרים במשטרה. בשעה 21:11 הושמעה שוב אזעקת צבע אדום בעלומים ונחל עוז.

למרות ההתרעות, אלפים ניצלו את סוף השבוע על מנת להשתתף באירועי ''דרום אדום'' ביישובי הנגב המערבי. המארגנים ציפו ליותר מטיילים, שכן האירוע מהווה את אחד השיאים בתיירות באיזור, שנפגעת פעם אחר פעם מהמציאות הביטחונית. מזג האוויר הנוח יחסית הביא מטיילים למוקדי האירועים השונים.

עם זאת, במערכת הביטחון נערכים לאפשרות של הסלמה, עם הכרזת ''תוכנית המאה'' של נתניהו וטראמפ. הן בגדה והן בעזה מבהירים כי יתנגדו לתוכנית שפירושה יצירת רצף מובלעות, שלדברי מקורות ערביים, מזכירות את תוכנית ''בנטוסטאן'' בדרום אפריקה של 1970. על פי התוכנית, שטחים בנגב יועברו לרשות הפלסטינים, תמורת שמירת שלמות השליטה של ישראל על יהודה ושומרון. 


תגובות

End of content

No more pages to load