• 25 פברואר 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

יישוב בדואי חדש יוקם דרומית לנבטים

היישוב החדש ינסה להסדיר את התיישבות הבדואים באיזור. ראש מועצת בני שמעון: ''הסדרה אמיתית צריכה להיעשות על פי הצרכים של הבדואים''

פגישה עם סמנכ''ל תכנון ברשות לפיתוח התיישבות הבדואים בנגב (צילום סלולרי)

מאת: משה פריאל, כתבנו הפוליטי

גלעד אטקס, סמנכ"ל התכנון ברשות לפיתוח ההתישבות הבדואית בנגב ,נפגש השבוע עם ראש המועצה האזורית בני שמעון ובכירי המועצה סקר בפניהם את תוכניות התכנון של הרשויות הבדואיות השוכנות בתחומי המועצה וחשף כי בעתיד יקום יישוב בדואי חדש מדרום לנבטים ולכביש 25 שנועד להסדיר את ההתיישבות הקיימת במקום.

בתגובה אמר ניר זמיר ראש המועצה האזורית בני שמעון: "הסדרת התיישבות הבדואים היא אינטרס של בני שמעון ושל הבדואים כאחד. הסדרת המצב תשנה באופן דרמטי את מצבם מכל הבחינות בתחומי הדיור, התחבורה, פינוי הפסולת והאשפה ועוד. אבל הסדרה אמיתית צריכה להיעשות על פי הצרכים של הבדואים ותוך מעורבות של היישובים שלנו ולא על גבם. גם היישובים שלנו רוצים לגדול ולהתפתח ושיתוף הפעולה חשוב לכולם. מעניין אותנו מה קורה עם הבדואים אבל מעניינים אותנו גם היישובים שלנו .זהו אינטרס של כולנו להגיע להבנות ולהסכמות. בנוסף לכך ,יש לבחון את פוטנציאל מימוש השטחים הקיימים בתחומי היישובים לפני שמפתחים אזורים מרוחקים יותר".

תגובות

End of content

No more pages to load