• 01 מרץ 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

רכבת נאלצה לעצור בשל בלון נפץ במסילה בנתיבות

נמשך טרור הבלונים: העזתים הצליחו להגדיל את הטווח ואת כוח ההרס של המטענים. בלון נפץ נוטרל בשורק, אחר נחת בבית משפחה בכפר עזה

בלון התבערה שנחת במרחבים (צילום: מועצת מרחבים)

נמשך טרור הבלונים: רכבת נאלצה לעצור סמוך לנתיבות, אחרי שעל המסילה התגלה בלון נפץ, שנוטרל על ידי חבלנים. מוקדם יותר, התגלה בלון נפץ באיזור שורק ואחר,  בשדה חקלאי בתלמי ביל״ו, שבמועצה האזורית מרחבים. חבלן ניטרל אותו. בלון עם מטען התגלה סמוך לצומת סעד, לכיוון נחל עוז. קטע הכביש נחסם ובלון נוטרל.

הגי'אהד וחמאס הצליחו להגדיל את טווח הבלונים, את כוח ההרס שלהם ולמדו לנווט אותם על פי משטר הרוחות. מטעני הנפץ הרסניים יותר והעזתים נעזרים בתוכנות מיפוי ומזג אוויר לווסת את השיגורים.

וידאו: סרטון שפרסמה פמקדת הבלונים העזתית (מופץ ברשתות)
​​​​​​​


מפקדת הבלונים העזתית פרסמה הערב סרטון, בו נראה רימון גז מדמיע מתפוצץ בהפעלת פתיל. ''בימים הקרובים "בתי המתנחלים"  (בתי התושבים בנגב) יספגו רימוני גז כאלו''. ביישובי הנגב חוששים מהעתיד לבוא בחודשי האביב, כשהאדמה תתייבש - שוב סבבים של בלוני תבערה וטפטוף רקטות. ישראל, על פי הנראה, מכילה את המצב ולא מעוניינת לצאת למבצע צבאי, בטח לא פחות מחודש לפני הבחירות. החשש הנוסף הוא ממימוש תוכנית טראמפ, שתקרב את המדינה הפלסטינית לתוך הנגב וחלק מהיישובים סמוכי הגדר יהפכו למובלעות מבודדות. 

תגובות

End of content

No more pages to load