• 07 מרץ 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

ההסלמה בדרום: אזעקה בנתיבות, דיווחים על נפילת חלקי מתכת

לראשונה בסבב הנוכחי, אזעקה בעיר נתיבות. על פי דיווחי תושבים, נשמעו פיצוצים וככל הנראה, נפילת חלקי מתכת של מיירט או רקטה

האיזור המוזעק (צילום מסך אפליקציית כומתה)

סמוך לשעה 00:20, נשמעה אזעקה בעיר נתיבות, בפעם הראשונה בסבב הליחמה הנוכחי. גורמים עזתים מפרסמים, כי 4 רקטות נורו לעבר העיר נתיבות, במה שמהווה הסלמה חמורה של המתיחות בדרום. דובר צה''ל מוסר: כי הופעלה התרעה בעיר נתיבות ובמרחב עוטף עזה.

3 רקטות נורו מעזה לעבר העיר נתיבות. על י מידע ראשוני, מערכת כיפת ברזל הופעלה ושלושת הרקטות הופלו מעל לשטח פתוח. 

על פי עדויות תושבים, יש שני פצועים שמעדו בעת הריצה לממ''ד - ילד שרץ ונפל ברחוב העצמאות ותושב אחרי שנחבל בעת ריצה לממ''ד הדירתי. ''קולות הנפץ נשמעו כאילו באו ממערב העיר'', מספר אחד התושבים.

ההערכה הערב היא, כי מאחר וטווח הירי הורחב הלילה, צה''ל יגיב בתגובה נרחבת, כפי שהמליץ בזמנו לדרג המדיני. עם זאת ההחלטה על עוצמת התגובה היא בידי שר הביטחון בנט וראש הממשלה נתניהו, כל זאת פחות מחודש לפני הבחירות. מאס והג'יהאד האיסלמי ינסו לגרור את ישראל למלחמה או למערכה נרחבת, כאשר על פי אחת ההנחות, ההסלמה תגבר ככל שיתקרב מועד הבחירות.

(צילום: אריאל פחימה, רץ בטלגרם)​​​​​​​

על פי הנוהל הרגיל, חמאס מפנה מפקדות, מתוך ידיעה שצה''ל יפציץ עמדות חמאס (פחונים בשטחי חול). האירוע הערב מהווה הסלמה חמורה. במהלך היממה נמשך זרם בלוני הנפץ. על פי אחד הדיווחים, בלון נפץ אותר ונוטרל על ידי חבלן משטרתי בבית העלמין החדש בבאר שבע. 

הערב אומרים בעיריית נתיבות: '' לפני מספר דקות הופעלה התראת צבע אדום כתוצאה משיגור רקטי לעבר נתיבות. סה"כ שלושה שיגורים עם נפילות בשטחים פתוחים.  אין נפגעים ולא נגרם נזק. נכון לעכשיו אין ההנחיות חדשות מפיקוד העורף.  ממשיכים בשגרה.  להזכירכם, המוקד העירוני עומד לרשותכם כל העת במספר טלפון מקוצר 10609*''.

תגובות

End of content

No more pages to load