• 07 מרץ 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

''כל בוקר מוצאים צואה בכיתה, זה מפגע תברואתי, נשבית את השכבה''

את פני התלמידים שכבת ח' באשל הנשיא קדמה מדי בוקר צואת בעלי חיים בכיתות. ''הילדים לא יכולים ללמוד בגלל הריח וזה גם מפגע תברואתי'', סיפרה אם, ''אם לא תהיה ברירה, נשבית את השכבה''

חלק קטן ממה שמקדם את פני התלמידים בשכבת ח' (צילומים סלולריים)

הורים לתלמידים בשכבה ח' באשל הנשיא רתוחים מכעס ולא בכדי: מדי בוקר, כבר זמן רב, מקדמת את פני התלמידים צואת בעלי חיים, העושים את הצרכים שלהם בכיתות. ''אין לי דרך לדעת של מי הצואה - כלבים, חתולים, בעל חיים אחר. אני רק יודעת שזה קורה כל בוקר. קודם כל, זה מסריח. שנית, זה מפגע בריאותי. תלמידים לא יכולים להתרכז כשבאוויר ריח צואה'', אומרת אם לתלמיד בכיתה ח' 3 בכפר הנוער החלקאי הוותיק.

לדבריה, היא פנתה לכל גורם אפשרי ונענתה כי לא ניתן לעשות דבר. ''הדלתות פתוחות, בעלי חיים נכנסים בלילות ועושים שם צריכים. בבוקר הילדים נכנסים לכיתה מלאה בצואה'', אומרת האם. כפר הנוער החלקאי אינו זר לבעלי חיים: יש שם מגמות העוסקות במשק החי, לול איכותי וגידולי שדה שהם חלק מהמערך הלימודי. התלמידים ומוריהם רואים בעבודת האדמה ערך חשוב. לא על זה קובלת האם: ''תלמיד צריך להיכנס לכיתה נקיה, לא לכיתה שזרועה בקקי של בעלי חיים. אני לא מתפלא שלילדים קשה להתרכז. מה הפתרון? להביא מנקה, להוציא אותם מהכיתות לכמה דקות והלתחיל את השיעור באיחור?''.

בשבוע שעבר העניינים הגיעו לשיא: ''מזה זמן רב ילדינו נחשפים לצואה של בע"ח  מדי בוקר בבוקרו עת מגיעים לכיתה ולא רק שם'' תכבו הורים להנהלת הכפר החקלאי.   ''אין צורך לתאר ולהסביר את המפגע התברואתי שילדינו חשופים אליו ובכלל זאת למחלות זיהומיות.   הנושא הובא לידיעתנו רק בחודש האחרון, לאור פניותינו אליכם וחוסר הטיפול בבעייה וכצעד מניעתי תברואתי ראשוני, החלטנו מספר הורים מכיתה ח'3 לא לשלוח מחר (יום ו'), את ילדינו ליום הלימודים.  צר לנו שאנו נאלצים לפעול בצעד קיצוני אך נראה שרק כך הנושא יטופל''.

מכפר הנוער אשל הנשיא נמסר בתגובה: ''הנושא מטופל בשיתוף עם השירות הוטרינרי של מרחב נגב מערבי ושל וטרינר הרשות המקומית מרחבים. בתוך כך גובשו מספר דרכי פעולה לטיפול בתופעה והכפר כבר החל ביישומן''.

תגובות

End of content

No more pages to load