• 25 פברואר 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

בלוני נפץ ליד גן ילדים בשדרות, עשרות פיצוצים נשמעים בעוטף עזה

עשרות בלוני נפץ שוגרו מהבוקר לעבר הנגב המערבי, בהם אשכול אחד שנחת בסמוך לגן ילדים. אתמול נורה מטח רקטות על נתיבות, אך הדרג המדיני מכיל את ההתקפות, בגלל הבחירות הקרבות

זר בלונים באשכול (צילום: דוברות אשכול)

עשרות פיצוצים נשמעים בשעות אלה בנגב המערבי, בשל בלוני נפץ ההמשוגרים מרצועת עזה. זר בלונים עם מטען נחת בשדרות סמוך לגן ילדים. זר אחר, נפל סמוך לשדרות. בשני המקרים, הבלונים והמטען טופלו על ידי חבלני משטרה. אתמול אותר בלון נפץ בבית העלמין החדש בבאר שבע, שנוטרל על ידי חבלן משטרה. אתמול, שלישי, מעט אחרי חצות, שוגרו 3 רקטות לעבר העיר שדרות.

וידאו: זר בלוני נפץ סמוך לגן ילדים בשדרות (צילום רץ ברשתות)
​​​​​​​


עם זאת, הדרג המדיני נמנע מלאשר לצה''ל לפעול, בשל הבחירות המתקרבות: נתניהו יודע כי מערכה נרחבת בעזה עלולה להימשך עד אחרי הבחירות וההנטיה היא להכיל את ירי הרקטות ובלוני הנפץ. בנתיבות, הבוקר, לא נתינו לתושבים הנחיות מיוחדות, זאת למרות שגזרה ממשיכים לחנות בלוני נפץ, אשר מוצמדים להם מטענים רבי עוצמה.

מאז הסבב האחרון אנשי מערך החימוש של חמאס הצליחו לשכלל הן את המטענים והן זרי הבלונים, תוך שהם נעזרים בתוכנות חיזוי מזג אוויר על מנת שבלוני נפץ יעלו על זרמים שיובילו אותם לערים ויישובים בישראל. בשל בלוני הפנץ, בימים האחרונים נחסמו לפרקים כבישים והופסקה, באחד המקרים, תנועת הרכבות סמוך לנתיבות.

תגובות

End of content

No more pages to load