• 01 מרץ 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

"לא ייתכן שהפסטיבל הגדול בארץ יהפוך את הדרום לאתר פסולת''

נגב אקולוגיה תרמה כ-100 אלף ש''ח לאיסוף, מיון ומחזור פסולת בפסטיבל דרום אדום. החברה תאסוף את הפסולת פעמיים בשבוע ותוביל אותה לאתרי המחזור של החברה

בפסטיבל דרום אדום ממחזרים (צילום: יח''צ)

חברת נגב אקולוגיה המתמחה בטיפול ומחזור פסולת החליטה השנה למגר את תופעת השלכת הפסולת בשדות הפורחים והציבה פחי מחזור במוקדי פסטיבל דרום אדום. פעמיים בשבוע החברה תאסוף את הפסולת ותוביל אותה למתקני המחזור של החברה – המהלך נתרם על ידי החברה מתוך מחשבה על חשיבותה  של השמירה על הסביבה.

ערן שמרלק מנכ"ל נגב אקולוגיה: "לא יכול להיות שבפסטיבל הכי גדול בארץ, שמגיעים אליו כל שנה מאות אלפי מבקרים יהפוך את הדרום שלנו לאתר פסולת. השנה החלטנו לקחת את היוזמה ולתרום כ-100 אלף ₪ למען שמירה על הניקון של הטבע"

חברת נגב אקולוגיה, בשיתוף אתר דודאים הציבה, פחי מחזור ב-7 מוקדים של הפסטיבל, יער שוקדה, חניון רעים, באר מרווה, יער דבירה, יער שרשרת, אתר הראשונים ואזור הגשר התלוי. בכל מוקד הוצבו שלושה פחים, פסולת אריזות, פסולת רטובה וכלוב בקבוקים.

החברה תאסוף את הפסולת פעמיים בשבוע ותוביל אותה לאתרי המחזור של החברה. הפסולת הרטובה תעבור לאתר המיון בדודאים  שם ייצרו ממנה קומפוסט עירוני ובסוף התהליך תועבר לחקלאי העוטף לגידולים חקלאיים. פסולת האריזות והבקבוקים יעברו מיון ומחזור בתחנות המיון .

פסטיבל "דרום אדום" חזר עם מרבדים אדומים ושלל פעילויות במרחבים הירוקים בין נחל שקמה לנחל הבשור בצפון הנגב. גם השנה קרן קיימת לישראל שותפה לחגיגה האדומה. ביערות וחניוני קק"ל, בהם עיקר מוקדי הפריחה, יערכו שלל הפעלות וסיורים מודרכים ללא תשלום, לרווחת המבקרים בפסטיבל. בשבת האחרונה של פסטיבל דרום אדום (29/2) יתקיים פסטיבל מחזור לכל המשפחה ביער דבירה.

תגובות

End of content

No more pages to load