• 25 פברואר 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

בלוני הנפץ עפים על הנגב ובקבינט הביטחוני עסוקים במאבקים אישיים

חבר הקבינט המדיני ביטחוני יואב גלנט יוצא נגד שר הביטחון: ''בנט לוקה בהבנת המצב ואינו מסוגל למצוא מענה''. מהבוקר: עשרות בלונים התפוצצו במרחב

אחד המטענים שאותרו הבוקר (צילום: משטרת ישראל)

מאת: משה פריאל ,כתבנו הפוליטי

חבלני משטרת ישראל הוזעקו גם הבוקר, שישי, בעקבות בלוני נפץ חשודים שאותרו באיזור העיר שדרות ,מועצה איזורית חוף אשקלון ומועצה איזורית לכיש. הבוקר סמוך לשעה עשר, כוחות משטרה הוזעקו בעקבות דווח של אזרחים אודות בלונים שנחתו ואליהם מחובר חפץ חשוד . למקומות נחיתת הבלונים הוזעקו חבלני משטרה ובין היתר נחסם לתנועה כביש 3 בצומת ניר ישראל - הודיה עד לסיום הטיפול שיסיר את הסיכון. מהבוקר שוגרו עשרות בלוני נפץ לשטח ישראל, שנחתו בנקודות שונות במרחב הדרומי. חלקם יורטו על ידי מערכת לייזר, שעלות פיתוחה נאמד במיליוני שקלים ותפקידה ליירט בלונים.

נכון להיום, אין לממשלת המעבר, ששר הביטחון שלה התפאר בעבר כי יצליח למגר את חמאס: ''צריך למעוך את חמאס.
זה אפשרי.
לאפס את מערך הרקטות והטילים.
נחסל מחבלים ולא נחסל נדלן של מחבלים. 
את מנהיג החמאס הקודם בכסא גלגלים חיסלנו. 
זו השפה היחידה שהמחבלים מבינים.
לא יפציצו את הילדים שלנו מבלי שעזה תרעד. 
דם ילד יהודי אינו הפקר.<סוף>''. 

הציוץ המקורי (טוויטר)כיום, בנט אינו נוקט בפעולה החלטית להבטיח את בטחון תושבי הדרום ומסתפק בהפצצת פחונים ודיונות (''עמדות חמאס'' ו''תשתיות חמאס''). 

ח"כ מרק איפראימוב  (ישראל ביתנו) תושב העיר שדרות וסגן ראש העיר לשעבר אמר לברנז'ה NEWS: "מבחינתי בלוני נפץ הם לא שונים במהותם מכל דבר אחר כמו רקטות מנהרות וכל דבר שעלול לפגוע בתושבים שלנו. ישנם אנשים שממעטים מחומרת בלוני הנפץ. כבר ב-2018 ליברמן דרש להגיב בצורה נחרצת נגד בלוני התבערה כבר אז הוא ניבא שבשלב זה עפיפוני התבערה יהפכו מחוסר תגובה נחרצת לבלוני נפץ וזה מה שקרה. אני כתושב שדרות עוקב  וחווה את זה אישית זכור לי שב2001-2 שנורו רקטות קסאם שלמזלנו לא פגעו בתושבים כולם התייחסו לזה בזלזול  והנה היום קבלנו גראדים שנופלים על שדרות באר שבע אשדוד וכמעט בטוח שיגיעו גם עד חיפה. וזה מה שקורה לנו עם בלוני הנפץ . אם לא תהיה מדיניות נחרצת נגד אותו נשק חדש הבלונים , חס ולילה בעוד כמה זמן יהיו לנו מזה נפגעים והרוגים''.

האם תוכנית המאה של טראמפ העצימה את גובה הלהבות?
"מה שהעצים זה חוסר התגובה וההתייחסות לנושא. משום שעכשייו זו תוכנית המאה ומחר זה יהיה חס וחלילה הרוג שלנו מפיגוע.
הדבר פשוט הם יורים עלינו כי אנחנו מאפשרים להם ומעבר לזה מעודדים אותם . אם עד היום לא הגבנו לבלוני נפץ הנוחתים על גני ילדים ,הם בהפוך על הפוך אומרים לעצמם בואו נפריח מה שיותר בלונים וההזוי ביותר שהם ממשיכים לקבל את הכסף וההטבות.
מנהיגות החמאס אפילו לא פוחדת כי הם יודעים שמי שנמצא היום בשלטון הוא לא כל כך שש למערכה ואפילו לא מסתיר זאת.
כלי התקשורת שלנו מביאים בגלוי הצהרות אלה שהמערכת הצבאית לא רוצה להגיע לעימות צבאי. במידה זהה גם הממשלה שלנו מצהירה על זה . אז למה אנחנו מצפים ?! ברור שהם ימשיכו לזלזל בנו ולפגע בנו''.

שר העלייה והקליטה ח''כ יואב גלאנט (ליכוד) החבר בוועדת חוץ וביטחון  ביקר היום בחריפות את התנהלותו של שר הביטחון ח"כ נפתלי בנט (ימינה) ואמר: "מתברר שמי שפיזר דברי רהב חסרי ערך בעבר, המעידים על חוסר הבנה וחוסר ניסיון מאפשר לחמאס, לשגר בשבועיים האחרונים עשרות בלונים הנושאים מטעני חבלה לוקה בהבנת המצב ואיננו מסוגל למצוא מענה ,צריך לאפשר לשנות את המצב אני יודע זאת''.
תגובות

End of content

No more pages to load