• 28 פברואר 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

רשות מסים הגישה כתבי אישום נגד חברות שניכו חשבוניות פיקטיביות

כתבי אישום נגד שתי חברות לעבודות בניין ובעליהן הוגשו לבתי משפט השלום בבאר שבע וברמלה בגין עבירות של ניכוי חשבוניות מס פיקטיביות שלא כדין

(צילום הדמיה: Image by Jason Goh from Pixabay)

אל בתי משפט השלום בבאר שבע וברמלה הוגשו לאחרונה על ידי רשות המסים שני כתבי אישום שונים כנגד שתי חברות לעבודות בניין ובעליהן, בגין עבירות של ניכוי חשבוניות מס פיקטיביות שלא כדין, כך מתירה לפרסם רשות המסים הבוקר, ראשון.

אל בית משפט השלום בבאר שבע הוגש כתב אישום כנגד חברת א. שומרי הנגב, ובעליה עלאא בן חמד דראויש, המייחס לנאשמים 48 עבירות של ניכוי תשומות שלא כדין. על פי כתב האישום, הגיש החשוד 24 דו"חות תקופתיים למע"מ, בין חודש מאי 2008 לינואר 2013, בהם כלל ניכוי מס תשומות בסך של 917,679 ₪. על פי החשד, מס התשומות נוכה בהסתמך על 48 חשבוניות מס פיקטיביות שהוצאו על שם עוסקים שונים, וזאת מבלי ביצעו או התחייבו לבצע את העבודות בגינן הוצאו. כתב האישום הוגש על ידי עו"ד ספיר אלון, מהיחידה המשפטית מכס ומע"מ באר שבע, ומתבסס על תיק חקר של יחידת חקירות מע"מ באר שבע.

ואילו אל בית משפט השלום ברמלה, הוגש כתב אישום כנגד חברת ז.א.י.ד. עבודות בניין בע"מ ובעליה אבו קטיפאן יונס, המייחס לנאשמים עבירות של ניכוי חשבוניות מס פיקטיביות בסכום כולל של מעל 1.8 מיליון ₪.  על פי כתב האישום, בשנים 2013- 2014 ניכו הנאשמים 13 חשבוניות מס כוזבות ע"ש ספקים שונים, וזאת מבלי שעשו או התחייבו לעשות את העסקאות שלגביהן הוצאו החשבוניות בסך כולל של 1,844,166 ₪ והכל במטרה להתחמק או להשתמט מתשלום מס. הנאשמים רשמו את החשבוניות הכוזבות בספרי הנהלת החשבונות של הנאשמת חב' ז.א.י.ד, וניכו את מס התשומות הגלום בהן בסך של 326,087 ₪ בדוחות התקופתיים שהגישו למנהל מס ערך מוסף. כתב האישום הוגש על ידי עו"ד כרמל קדור מהיחידה המשפטית מחוז מרכז, ומתבסס על תיק חקר של  מע"מ רמלה.

תגובות

End of content

No more pages to load