• 01 מרץ 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

הביא כבוד לב''ש: משה דאלי, אלוף אירופה בג'יו ג'יטסו ברזילאי

משה דאלי (מושיקו בשביל החברים), זכה בתואר אלוף בתחרות הבינלאומית שנערכה בליסבון, הביא כבוד גדול לישראל ולבאר שבע בפרט, אך עדיין נאלץ לעשות הכל בעצמו: ''אני מאמין שאנחנו בונים כאן משהו לדור העתיד''

גאווה לב''ש ולישראל: משה דאלי (שני משמאל) בטקס התחרות

כשספורטאי ישראלי מגיע עם מדליה מתחרות בינלאומית, הפונקציונרים ממהרים להתקשר ולברך. ככה זה עם כדורגלנים, מתעמלות, ג'ודוקאים. עם ג'יו ג'יטסו ברזילאי זה עוד לא קרה. משה דאלי, בן 32, תושב באר שבע, גר בשכונה ג' בה גדל, זכה בתואר אלוף אירופה - מאסטר 1 במשקל נוצה בג'יו ג'יטסו ברזילאי, בתחרות שנערכה בליסבון, פורטוגל, אותה מארגנת מדי שנה הפדרציה הבינלאומיטת לג'יו ג'יסטו ברזילאי. דאלי גבר על מתחרים מברזיל וזכה באליפות בקטגוריית חגורה חומה – מאסטר 1. ההישג שלו חשוב שבעתיים, מאחר והאימונים, המדים, הלימודים, כולם על חשבונו. מדינת ישראל לא ממהרת לתקצב ולהקצות משאבים, גם אם מדובר בענף בו הישראלים זוכים לכבוד רב והוא מוכר כענף ספורט לא אולימפי.

''אנשים חושבים שזה רק מכות וזה לא נכון: הג'יו ג'יטסו הברזילאי לקח את הג'יו ג'יטסו  המסורתי והוסיף לו אלמנטים של ג'ודו. בג'יו ג'יטסו בחור קטן יכול לנצח מישהו גדול ממנו וזה מאוד קסם לי. למעשה, אני מתאמן בקפוארה מגיל 13, אבל לענף נכנסתי באופן מקצועי אחרי הצבא, בגיל 22. נסעתי לטיול לברזיל, חבר בשם דורון וולפברג לקח אותי לראות אימון ונשבתי בקסם. למרות שהייתי בטיול, מצאתי את עצמי מתאמן פעמיים ביום במכון בריו דה ז'ניירו. כשחזרתי לארץ הצטרפתי למאמן פיני חדידה''.

משה דאלי (משמאל) (צילום: אבי דנדקר)

דאלי מדריך קפוארה וג'יו ג'יטסו ברזילאי בנגב, מלהיב יותר ויותר תלמידים. ''יש לי ילדים ובני נוער ויש לי גם סבתא שמתאמנת בקפוארה. זה היופי בזה. אין גיל''. את היום שלו הוא מחלק בין העבודה בהוראה, לבין אימונים. ''צריך המון משמעת עצמית, אם זה בשמירה על דיאטה קפדנית – כי המשקל שלי הוא חלק מהקטגוריה אליה אני משתייך, להתאמן, לדעת מתי לנוח לפני תחרויות. בסופו של דבר, הכל על חשבוני ובאחריותי''.

משה עם תלמידה. עובד כמדריך קפוארה (צילום: באדיבותו)

אל התחרות בליסבון הגיעו ספורטאים מכל העולם, כולל מהמדינות השכנות של ישראל: ''מה שיפה בענף הספורט שלי, הוא שאין פוליטיקה. באים להתחרות ולדעתי, אנחנו שגרירים של ישראל בתחרויות האלה. גם אם אין מימון, ואנחנו מממנים הכל מכיסנו, אני מאמין שאנחנו מעלים את המודעות ובונים משהו למען דור העתיד. לראיה, כמות התלמידים ההולכת וגדלה שנרשמת לחוגים''.

מימין: המאמן פיני חדידה, משה דאלי וסלבה אנטיפנקו,  בטקס מצטייני הספורט בבאר שבע​​​​​​​

משה גדל בשכונה ג', למד בבית הספר היסודי דגניה ולאחר מכן בתיכון מקיף א'. ''רוב חיי אני גר בבאר שבע. אני מאוד אוהב את העיר הזו, שיש לה פוטנציאל אדיר לגדל ספורטאים בכלל ובתחום אמנויות הלחימה בפרט. החלום שלי, הוא שתפתח אקדמיה שתגדל פה דור של ספורטאים צעירים בתחום''.תגובות

End of content

No more pages to load