• 01 מרץ 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

''חזרנו לימיה החשוכים של אירופה ולסימון יהודים במרכולים''

ראש מועצת הר חברון, יוחאי דמרי, רותח מכעס על קריאת האו''ם לחרם כלכלי על חברות הפועלות מעבר לקו הירוק

יוחאי דמרי (צילום: יח''צ)

מאת: משה פריאל, כתבנו הפוליטי

מועצת זכויות האדם של האו"ם קראה היום רביעי לחרם כלכלי על 112 עסקים ביהודה ושומרון ,זאת מחשש לפגיעה בזכויות אדם. בדו"ח שהוציאה היא המליצה שלא לקיים קשרים עסקיים עם החברות הנמצאות "ברשימה השחורה" הפועלים בהתנחלויות ביהודה ושומרון ,מזרח ירושלים ורמת הגולן.

ברשימה מופיעים הבנקים לאומי, דיסקונט והפועלים, חברת דלק, בזק, קפה קפה, רמי לוי, חברות יס והוט, מקורות ועוד. ביניהם חברות מארה"ב, בריטניה, הולנד, לוכסמבורג ותאילנד. שר החוץ ישראל כץ אמר בתגובה כי ''פרסום רשימה שחורה של חברות עסקיות היא כניעה מבישה ללחצי מדינות וארגונים המעוניינים לפגוע בישראל וזאת על אף שרוב מדינות העולם סירבו להצטרף למסע הלחצים הפוליטי הזה".

עוד הוסיף השר כי "המועצה לזכויות אדם היא גוף שמורכב ממדינות שבינן לבין זכויות אדם אין כל קשר,ומאז הקמתה המועצה לא עשתה שום צעד בכדי לשמור על זכויות אדם ,אלא רק הגינה על כמה מהמשטרים האפלים ביותר בעולם". 

ואילו ראש מועצת הר חברון יוחאי דמרי האחראי על  התושבים המתגוררים  בעשרות היישובים באיזור .שעושים דרכם על בסיס יום יומי לעיר באר שבע: "חזרנו לימיה החשוכים של אירופה ולסימון יהודים במרכולים. אין דרך קלה ונעימה יותר לומר זאת. האזרח האירופאי לא ידע להבחין בין דם לדם ובין יהודי ליהודי, לצערנו יש לנו ניסיון כואב וזה רק עניין של זמן וישראל כולה תהיה מוחרמת שכן אין באמת הבדל בין 'כיבוש' 48' ל-67'

''לצערי אירופה ותעמולני השמאל הקיצוני בישראל לא מכירים את דו הקיום שנוצר כאן ב-50 שנה, את השנים בהן השווקים היו משותפים, את עשרות אלפי הערבים המתפרנסים במפעלים שייאלצו להתפטר בעקבות החרם ולהתדפק כפליטים על אדמת אירופה.

בעת הזו, על הממשלה להעניק תמריצים ותמיכה לעסקים הפועלים ביהודה ושומרון".

תגובות

End of content

No more pages to load