• 01 מרץ 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

קטין תיעד את חברתו מקיימת יחסי מין, הפיץ ברשת - והורשע

הנער קיים יחסי מין עם חברתו, תיעד את המעשה ללא ידיעתה והפיץ ברשת. בית המשפט הרשיע אותו וחייב לפצות את חברתו ב-10,000 שקלים

צילום הדמיה: Image by fernando zhiminaicela from Pixabay

בית המשפט המחוזי לנוער בב"ש קיבל את ערעור הפרקליטות והרשיע קטין בן 17 בביצוע עבירות של הטרדה מינית ופגעה בפרטיות, לפי "חוק הסרטונים".

המדובר כאמור בקטין בן 17 בעת ביצוע העבירות, שהסריט את המתלוננת מקיימת עמו יחסי מין, ללא הסכמתה, ובהמשך, הפיץ את הסרטון  ברשת לשני חבריו.

הנאשם הודה בביצוע המעשים, אך ביהמ"ש השלום לנוער קיבל את המלצת שירות המבחן והחליט שלא להרשיע את הקטין. ביהמ"ש השלום הטיל על הנאשם עונש של של"צ ופיצוי בסך של 10,000 ₪ למתלוננת.

פרקליטות מחוז דרום (פלילי) הגישה ערעור לבית המשפט המחוזי בב"ש, במסגרתו ביקשה להרשיע את הנאשם בביצוע העבירות של הטרדה מינית ופגיעה בפרטיות, זאת בשל הצורך להרתיע את הנאשם ובני נוער אחרים מהפצת הסרטונים, שכן לטענת המדינה מדובר בתופעה אשר פשטה כ"אש בשדה קוצים" וצריכה תשומות מגוונת כדי להתמודד עמה.

ביהמ"ש המחוזי  קיבל כאמור את ערעור המדינה במלואו והרשיע את הנאשם בעבירות של הטרדה מינית והתנכלות ופגיעה בפרטיות.

ביהמ"ש המחוזי לנוער בב"ש (הרכב כב' הש' רויטל יפה-כץ) ציין בפסק הדין, כי בשל ריבוי פרשות מצערות וקשות של פגיעה מינית של קטינים בקטינים אחרים גם באמצעות רשתות האינטרנט, כאשר גילם של מבצעי העבירות  הולך ופוחת והמעשים הולכים ומסלימים, גוברים השיקולים של מדיניות ענישה מרתיעה על פני שיקולים אישיים.

את המדינה יצגו בהליך הערעור עוה"ד תהילה גלנטה וגיורא חזן, ובבית משפט השלום טופל התיק ע"י עוה"ד דפי דניאלי, ענבל חיים, מירית נוימן והילה קדוש מפרקליטות מחוז דרום (פלילי).


תגובות

End of content

No more pages to load