• 26 פברואר 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

עיריית ב''ש קיבלה את הקוד הוולונטרי למניעת הטרדה מינית

עיריית באר שבע היא העיר הראשונה מהגדולות בישראל שמקבלת את הקוד הוולנטרי בנושא מניעת הטרדות מיניות והתנכלויות

צילום: עיריית באר שבע

בטקס  שהתקיים אתמול, רביעי, באולם מועצת העיר, העניק מכון התקנים הישראלי לעיריית באר שבע את קוד הוולנטרי למניעת הטרדה מינית והתנכלות. 

מדובר בקוד המוענק לכל מעסיק במדינה המעוניין בשמירה על אוירה נקיה ומכבדת בהטרדות מיניות בארגונו. 
כזכור, עיריית באר שבע היתה בין הראשונות אשר החליטה לפני כ- 4 שנים לאמץ ולהטמיע את הקוד הוולנטרי ועברה תהליך בהתאם לנדרש.  במהלך השנים עברו כל עובדי העירייה הדרכות בנושא החוק ובכל אגף מונה נאמן מוסמך למניעת הטרדה מינית. 
בחודש אוגוסט האחרון, ערך מכון התקנים הישראלי, בדיקה מקיפה בכל אגפי העירייה ובסיומה נמצאה עיריית באר שבע כראויה לקבלת הקוד. 

במקביל לבדיקת מכון התקנים הישראלי, ערך משרד מבקר המדינה בדיקה בנושא- בדיקה אשר זיכתה את העירייה בציון לשבח. 
יש לציין, בזכות עבודה מאומצת שנמשכה מספר שנים עליה ניצחה מנכ"לית העירייה אבישג אבטובי ובה היו שותפים, הלשכה המשפטית, אגף מינהל לוגיסטיקה וחירום ואגף משאבי אנוש באמצעות הממונה על מניעת הטרדה מינית העובדת הסוציאלית מעיין דרורי, שזכתה למלא חופן המחמאות, על עבודתה. 

בטקס הענקת קוד הוולנטרי, השתתתפו ראש העיר רוביק דנילוביץ', סגניו, מנכ"לית העירייה, מנהלי אגפים, מנכ"ל מכון התקנים הישראלי גלעד גולוב, יושבת ראש איגוד מרכז הסיוע הארצי דר' אורית סוליצאנו ומנכ"לית מסל"ן (מרכז סיוע לנפגעות ולנפגעי תקיפה מינית ואלימות) ליזה ניקולאוצוק.

בדברי ברכתו, שיבח דנילוביץ', את כל העושים במלאכה בעירייה על החשיבות הנושא וציין שעיריית באר שבע מגלה ותגלה בנושא הטרדות מין אפס סובלנות. 

מנכ"ל מכון התקנים הישראלי, ציין לשבח את עיריית באר שבע על ''העבודה הנפלאה שביצעה להטמעת הקוד האתי'', לדבריו עיריית באר שבע היא העיר הראשונה מהגדולות בישראל שמקבלת את קוד וולנטרי. 


תגובות

End of content

No more pages to load