• 26 פברואר 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

סיני לוי, מדימונה - זוכה פרס המתנדב המצטיין

הפרס ניתן על התנדבותם יוצאת הדופן למען החברה והקהילה. סיני לוי, תלמיד י''ב באפלמן, מתנדב במסגרות רבות למען הקהילה בעירו

סיני לוי ומקבלי הפרס עם שר החינוך (צילומים: דוברות משרד החינוך)

פרס שר החינוך לנוער מתנדב מצטיין על שם אלעד ריבן ז"ל הוענק השבוע לתשעה בני נוער מעוררי השראה, מכל רחבי הארץ. הפרס ניתן על התנדבותם יוצאת הדופן למען החברה והקהילה. בין הזוכים - סיני לוי מדימונה.

בין הזוכים ניתן למנות תלמידים שפעלו ללא לאות לקידומה של הערבות הדדית בחברה הישראלית, לשילובם של בעלי צרכים מיוחדים ולתמיכה במשפחות מעוטות יכולת.

סיני לוי - תלמיד כיתה י"ב בבית ספר אפלמן בדימונה,  הוא נער אוהב דעת ואוהב אדם המתנדב בתחומים שונים. עשייתו הרבה מעוררת השראה ומעידה כי מדובר בנער מיוחד שעושה בהתנדבות, בנחישות ובהתמדה למען מטרות חברתיות וקהילתיות. סיני מתנדב במד"א, בכנפיים של קרמבו, בתנועת בני עקיבא, במש"צים ובנבחרת רובוטיקה ומשקיע מזמנו וממרצו מעבר לנדרש.

סיני עבר קורסים מגוונים במד"א., כשפתחו בעיר סניף של כנפיים של קרמבו, היה ברור שיהיה הראשון להצטרף לסניף. הוא החל דרכו בסניף כחונך לילד שלו צרכים מיוחדים, התמנה לרכז מפעילים וארגן אירועים, טקסים ופעילויות שיא. הוא מטמיע בסניף ערכי סובלנות, ענווה והכלה – שבלעדיהם אין קיום לחברה.

בתנועת בני עקיבא סיני פעיל בצוות נחשון. עם חברי הצוות, הפיק בר מצווה לילד ממשפחה מעוטת יכולת שלו מוגבלויות. סיני הוא מש"צ מצטיין שעבר את כל מסלולי ההדרכה וקורס סיוון, סיור וניווט, וכיום משמש מדריך של"ח בוגר. בנבחרת הרובוטיקה, משמש מנטור זה חמש שנים ומדריך את דור ההמשך.

שר החינוך, הרב רפי פרץ: ״מצטיינות ומצטיינים יקרים, אתם ההוכחה לכך שמיטב בניה ובנותיה של עמינו הם פרי משובח של תוצרת הארץ הזאת. בכל אחת ואחד מכם טמונים ערכי ההתנדבות, הרצון לעשות מעבר למה שצריך למען הכלל גם כאשר נדרש להפחית מעצמך לטובת האחר. כך היה הנער אלעד ריבן ז״ל. נער עם סל ערכים שלא נגמר, אותם ערכים שהובילו אותו ללא מורא על מנת להציל כל מה שרק אפשר. גאה בכם על פועלכם, המשיכו להצליח ולסלול לעצמכם שבילי דרך מלאים בערכים״.

מנכ"ל משרד החינוך, שמואל אבואב: "ערבות הדדית וסולידריות הם נושאי הליבה שאנו מקדמים בשנת הלימודים הנוכחית. תלמיד שנותן מעצמו, למען קהילתו ולמען סביבתו, הוא תלמיד מועצם. כמערכת שאמונה על העמדתו של דור העתיד של מדינת ישראל, שומה עלינו לתת לערכים אלה הכוונה וחיזוק, עד אשר יִנְסְקוּ לשיא תפארתם. אני מברך בחום את הזוכים על עשייתם מעוררת ההשראה – אתם מקור של גאווה לבית גידולכם המצוין, לקהילותיכם, למערכת החינוך ולמדינת ישראל. יישר כוח!"

מסורת הענקת פרס 'המתנדב המצטיין' היא ביטוי לחשיבות הרבה שרואה המשרד בעידוד בני הנוער להתנדבות ולמעורבות חברתית. המועמדות לפרס נפתחת כל שנה בפני תלמידי י"ב, שהתנדבו במשך כשנתיים נוספות מעבר לנדרש בתכנית 'התנדבות אישית ומעורבות חברתית' שמוביל המשרד ושבעשייתם משתקפת הנהגה, חדשנות וייחודיות.

תגובות

End of content

No more pages to load