• 01 מרץ 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

''יהודים, נשרוף לכם את המקום'': כך 3 תושבי רהט פגעו בנערים באורן

כולם מנסים לטאטא את הבעיה מתחת לשטיח, אבל אחרי שבפעם השנייה תוך כחודש נערים מסיימים את היום בבית חולים, הגיע הזמן שהרשויות יתלבשו על המרכזים הבעייתיים בב''ש, לפני שזה יגמר גרוע יותר

אחד הנערים שהותקף ונזקק לתפרים בראשו (צילום שהופץ ברשתות חברתיות)

''יהודים, נשרוף לכם את המקום'', כך על פי החשד, צעק תושב רהט על נערים שסיימו משמרת בדוכן שווארמה במרכז אורן והסבירו לו שאין אפשרות כבר להגיש כבר אוכל. האיש, בן 28, איים על הנערים וחזר למקום מלווה בשניים מחבריו, שהיכו את הנערים עז זוב דם. שני הנערים הובהלו לבית החולים כשהם מדממים וסובלים מחתכים עמוקים בראשם. אילמלא הצילומים פורסמו ברשתות החברתיות, ייתכן והעניין היה מטוטא מתחת לשטיח.

המקרה אירע ביום ראשון, ה-31 בינואר, בשעה 23:00. שוטרים מתחנת באר שבע פתחו בסריקות ושלושת הוקפים נעצרו זמן קצר לאחר מכן ומעצרם הוארך. היום אמור להיות מוגש נגדם כתב אישום בחשד לקטטה, תקיפה וחבלה ממשית בידי שניים או יותר, איומים, היזק לרכוש במזיד.

המקרה אירע כחודש אחרי ששלושה תלמידי ישיבה, שהלכו לאכול פיצה ברמכז אורן. הפעם, הם נקלעו לוויכוח סתמי על עשן נרגילות שחדר לפיצריה ושוב תוקפים, הפעם מלקיה, היכו בנערים חובשי כיפה, פצעו אותם פציעות קשות עד כי הנערים נזקקו לטיפול רפואי ולקו בטראומה. 

''אם לא ייטפלו בבעיה הזו - וכולם יודעים על מה אני מדבר - זה יקרה פעם ועוד פעם ועוד יהיו מתים בקטטות'', אמר לברנז'ה NEWS מישהו המכיר בקרוב את הנערים שנפצעו בסבב הקודם. ''יש משהו שמושך אלימות במרכז הזה ובזה חייבים לטפל מיד, אבל אין עם מי לדבר. אנשים לא מוכנים לגעת בנושא ואנחנו עוד נסבול הרבה בעיר הזאת''. 

מרכז אורן קרוב לאוניברסיטה ובשכונה, ד', מתגוררים סטודנטים רבים, שזו הבאר שבע לה הם נחשפים. זאת ועוד: תוכנית גרנדיוזית מתעדת להפוך את השכונות ד' וג' לרובעי חדשנות, אשר אמורות למשוך אליהן צעירים ממרכז הארץ, יזמי היי טק ובעיקר להשביח את ערך הנדל''ן. ''מי יבוא לפה בדיוק?'', אומרת לנו דיירת ותיקה ברחוב הסמוך למרכז גילת, הסובל ממכת נרקומנים. דיירת אחרת שלחה לנו סרטון מהמחזה המקבל את פניהם מדי בוקר, בצאתם לעבודה: צואת אדם, של נרקומנים שמשתמשים בחדר המדרגות של בנייני הרחוב להסניף סמים ולעשות את הצרכים שלהם. אחת הדיירות יצאה בבוקר וראתה נרקומן שמכנסיו מופשלים, כשהוא מטיל צואתו בפתח ביתה. 

וזאת לא הבעיה היחידה של רובע החדשנות העתידי. אחרי שנחשף בלעדית בברנז'ה NEWS, התברר כי בשנה האחרונה הצטברו באגודת הסטודנטים בבן גוריון מאות תלונות של סטודנטיות שעברו הטרדות בעלות אופי מיני בשכונות הסמוכות לאוניברסיטה. בכל המקרים, של הנרקומנים, של המטרידנים וגם כאשר מדווחות קטטות או פריצות, נפתחת חקירה. למשטרה אין יכולת לשים שוטר בכל פינה והיא גם אינה הגוף האמור לפתור בעיות של רווחה. ''יש בעיה יותר עמוקה, יש מצוקה ממשית ובה לא מטפלים'', מספר אחד השכנים. '' זה לא מהיום, זה ככה שנים. בגדול, אף אחד לא רוצה להסתבך עם מה שקורה פה. עדיף לנעול טוב את הבית, זה מה שעדיף''.

תגובות

End of content

No more pages to load