• 07 מרץ 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

בלוני נפץ בנתיבות ובכניסה לב''ש, הממשלה מעניקה הקלות לחמאס

חמאס מגביר את זרם בלוני הנפץ לנגב, אך הממשלה מחליטה לתת הקלות מפליגות לממשלת החמאס, שהגביר את זרם בלוני הנפץ לנגב - שהגיעו עד לפאתי ב''ש. נתניהו: "ברוך ה' שמדברים על בלונים ולא על אוטובוסים מתפוצצים"

הבלונים ליד נתיבות (צילומים רצים ברשתות חברתיות, ידיעות מהשטח)

חמאס אומנם מצהיר שהפסיק מיוזמתו את זרם הבלונים וירי הרקטות לעבר ישראל, אך מהבוקר הופרחו עשרות בלוני נפץ לעבר הנגב. בימים האחרונים חאס מגביר את זרם בלוני הנפץ ובמערב הנגב נשמעים מדי יום עשרות פיצוצים. נתניהו הזהיר את חמאס ב''שקט ייענה בשקט ואי-שקט ייענה בעוצמה". בראיון הבוקר לרדיו חיפה הסביר נתניהו את היעדר התגובה של ממשלת ישראל על מאות בלוני נפץ, עם משטעמים משופרים, בהם מטעני RPG: '' "ברוך ה' שמדברים על בלונים ולא על אוטובוסים מתפוצצים". 

צרורות של בלוני נפץ נמצאו הבוקר בנתיבות ובכניסה לבאר שבע. המשטרה הוזעקה לטפל במטענים. ברחבי העוטף נשמעים כל העת קולות נפץ, של מטעני הבלונים. במשטרה קוראים לציבור לפנות למוקד 100 בכל מקרה של חפץ שמעורר חשד.

למרות הצהרות חמאס כי הפסיק מיוזמתו את שיגורי הבלונים וירי הרקטות, בתמורה להקלות מישראל, עשרות בלוני נפץ משוגרים מדי יום. כשבועיים לפני הבחירות, ישראל אינה מעוניינת במערכה גדולה או בעימות צבאי מול חמאס וגם השיתוק הפוליטי, שאינו מאפשר לקבל החלטות מרחיקות לכת או למנות מינויים קבועים (ישראל מתנהלת כמעט שנה וחצי ללא מפכ''ל קבוע למשל), תורם להיעדר יכולת הכרעה במישור הביטחוני או לחילופין, ליוזמות מדיניות. 

כשרקע שיגור עשרות בלוני נפץ מדי יום, ישראל מחליטה  להגדיל את מרחב הדיג לפלסטינים בעזה מ-10 מייל ל-15. ביום ראשון תיכנס לתוקף הקלה במסגרתה ינתנו 500 היתרי המסחר לתושבי הרצועה, שיאשפרו לעזתים להיכנס לעבודה בישראל. הפתרון היחידי שיש לישראל כרגע נגד בלוני הנפץ הוא צלפים, המוצבים בגבול ויורים על הבלונים.


תגובות

End of content

No more pages to load