• 01 מרץ 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

''חושבים - עושים'': נבחרו 13 פרויקטים חברתיים למען שכונה ב'

השכונה הסטודנטיאלית נהנית מזה שנים מפרחה תרבותית, בזכות יוזמת התושבים. את הפרויקט ''חושבים עושים'' יזמה חברת כיל ובב''ש ילווה על ידי העירייה וחברת כיוונים

מפגש הצגת הפרויקטים (צילום: כיל)

פרויקט "חושבים עושים" של חברת כיל הגיע לבאר שבע. השבוע התקיים אירוע החשיפה הראשון של הפרויקטים החברתיים שהציעו תושבי שכונה ב'. היזמים הציגו במהלך הערב את הפרויקטים שלהם לראש עיריית באר שבע, רוביק דנילוביץ', הנהלת כיוונים, השותפים לפרויקט, מחלקת קשרי קהילה בכיל ותושבי האזור.

לאחר הצלחת פרויקט חושבים עושים של חברת כיל בירוחם, דימונה, מועצת רמת נגב וישובים אחרים בדרום, הוא מגיע לבאר שבע. השבוע התקיים בפאב "ביאליק 26" בשכונה ב' אירוע חשיפת המיזמים הזוכים בפרויקט "חושבים עושים" בבאר שבע. הפרויקט, שיזמה חברת כיל לפני כחמש שנים, מציע ליזמים חברתיים ליווי צמוד של החברה והרשות לקיום פרויקטים למען הציבור במרחב הציבורי. לאחר שעשרות תושבי השכונה הגישו לפני מספר חודשים הצעות למיזמים חברתיים,  כ-13 מהם נבחרו על ידי נציגי הציבור, הרשות וכיל. השבוע הוצגו המיזמים הזוכים בפני ראש העירייה, רוביק דנילוביץ' והתושבים.

בשכונה ב' מתגוררים סטודנטים ותלמידי מכללות רבים, שבחלקם מתעתדים להישאר בסופו של דבר בבאר שבע.

במהלך אירוע החשיפה קיימו היזמים, נציגי העירייה, הנהלת חברת כיוונים ואנשי כיל פאנלים בשולחנות עגולים. כל שולחן היה תחת נושא אחר וחברי השולחן דנו בפרויקטים הרלוונטיים. יחד בחנו שיתופי פעולה אפשריים וכיצד לערב את הציבור בפרויקטים. לאחר מכן הציגו היזמים הזוכים את הפרויקטים שלהם לראש העיר, רוביק דנילוביץ', מנהל חברת כיוונים, שלומי נומה, ומנהל קשרי קהילה בכיל, ארז קמה.

הפרויקטים הזוכים מציעים לתושבי שכונה ב' בבאר שבע מגוון רחב של פעילויות, הפעלות, ושירותים מתחומים שונים. בין הפרויקטים שזכו – הפעלת קולנוע חוץ לתושבי השכונה, הקמת עמדות מוזיקה ברחבי השכונה, מסיבות רחוב, תערוכות מתחלפות, גרפיטי בפארק וכדומה. הערב היווה את יריית הפתיחה לפרויקטים ובשבועות הקרובים יוזמנו התושבים למגוון אירועים ברחבי השכונה.

ארז קמה, מנהל קשרי הקהילה בכיל, השתתף באירוע וסיפר: "אחרי ההצלחות הרבות של פרויקט 'חושבים עושים' ברחבי הנגב, אנו שמחים להתחיל גם בבאר שבע. עם השנים למדנו ושיפרנו את נוסחת העבודה והמפגש בין היזמים, המובילים והתושבים הוא בעצם האירוע המניע את כל הפעילות. תושבי שכונה ב' יוכלו בקרוב ליהנות ממגוון רחב של פעילויות למענם ולמען נראות השכונה. לאחר שפגשנו את היזמים, אני יכול להגיד בוודאות שמיזם חושבים עושים בשכונה ב' יהיה הצלחה ואף יתרחב בעתיד גם לשכונות אחרות".

עדי פרידמן, מנהלת תחום קהילה בחברת כיוונים, סיפרה: "אנחנו נמצאים בשלב שבו נבחרו 13 יוזמות שיוצאות לדרך היום. מטרת המפגש היא ליצור ממשק בין השטח לרשות מצד אחד, ומצד שני לאפשר ליזמים לפגוש את ראש העיר ולהציג לו את הפרויקטים. חלק מהפרויקטים כבר היום פועלים אבל במסגרת חושבים עושים אנו מלמדים את היזמים ומחברים אותם לשותפים נוספים כמו יזמים אחרים או גורמים ברשות. בעוד שנה מהיום אני רואה את הפרויקטים עצמאיים, מתרחבים ומשפיעים על תושבים רבים נוספים. אני מאמינה כי בשנה הבאה נראה עוד תושבים מציעים מיזמים חברתיים חדשים בשכונות אחרות בעיר".

תגובות

End of content

No more pages to load