• 25 פברואר 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

בפעם הראשונה אחרי 72 שנה: מבקר המדינה ביקר במועצת אל קסום

מבקר המדינה, מתניה אנגלמן, חווה על בשרו מה שילדים בכפרים בנגב חווים מדי יום: כבישי עפר בוציים, שמחכים שנים לסלילה

מבקר המדינה עם סלאמה אל אטראש, ראש המועצה (צילום: צבי תקשורת)

מבקר המדינה מתניה אנגלמן סייר הבוקר, שני, בבית הספר ״אל אמאל״ במועצת אל קסום כאורחו של ראש המועצה סלמה אל אטראש.  סלמה הזמין את מבקר המדינה לביקור בבית הספר כדי שיראה מקרוב ובאופן בלתי אמצעי את כביש הגישה אל בית הספר מהכביש הראשי, כביש 31. 

ואכן שיירת מבקר המדינה, מנכ״ל משרדו ישי וקנין וצמרת המשרד התקשתה להגיע לבית נספר בגלל מצבו האיום של הכביש- המהמורות ושלוליות הגשם הרבות. מדובר בכביש עפר בן שבעה קילומטרים אשר תוקצב כבר לפני שבע שנים אולם טרם נסלל בגלל ויכוח בין רשויות שונות. 

ראש מועצת אל קסום סלמה אל אטראש סיפר למבקר המדינה כי בעיית הכביש היא רק משל למצוקות הגדולות שהמועצה מתמודדת עימה בהיותה באשכול סוציו אקונומי אחד. כך לדוגמא סיפר ראש המועצה כי בעוד שמבחינת הלמ״ס משרד החינוך ורשויות נוספות רשומים אצלו 11 אלף תושבים בלבד בפועל הוא נאלץ לתת שירותים למעל 70 אף תושבים בשבעת ישובי הקבע של המועצה וגם לכל תושבי הפזורה שבין הישובים. מצב בלתי נסבל זה גורר את המועצה לגרעונות אינסופיים ולמשבר כרוני. 

מנהל בית הספר חליל אל חורם סיפר כי היעדר כביש תקין מסכן מידי יום כאלף תלמידים ומורים בדרכם אל ומבית הספר. חליל הדהים את המבקר וצמרת משרדו כאשר סיפר כי בעוד שלבית העלמין נסלל כביש הרי שלבית הספר עדיין נאלצים לנסוע בדרכי עפר משובשות לחלוטין. 

מבקר המדינה מתניה אנגלמן אמר כי החליט להגיע עם צמרת משרדו כדי ״לחוש את השטח״ ולראות בעיניים את מה שמתואר בעשרות תלונות שהגיעו למשרדו בעניין דרכי הגישה לבית הספר. לדבריו מצבה של האוכלוסייה הבדואית נמצא על שולחנו וגם רשמיו מהביקור היום יבוא לידי ביטוי בדוחות הקרובים שיפרסם.

תגובות

End of content

No more pages to load