• 07 מרץ 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

נילי פורת, ''כוהנת הכושר של באר שבע'', הלכה לעולמה

פורת הייתה מדריכת כושר גופני ומחלוצות האימון הגופני וההדרכה לחיים בריאים בבאר שבע ובנגב. הסטודיו שלה ברחוב מבצע חורב היה פופולרי ואהוב

נילי פורת ז''ל (צילום: פייסבוק)

נילי פורת, מי שהייתה מוכרת בבאר שבע כ''כוהנת הכושר'', אשר הדריכה נשים רבות בסטודיו המפורסם שלה ברחוב מבצע חורב הלכה לעולמה בגיל 73, אחרי התמודדות עם מחלת המיאלומה. נילי הייתה פעילה מאוד בעמותת אמ''ן, בה חברים מי שלקו במחלה ובני משפחותיהם והעניקה מניסיונה האישי, הן בתחום שמירת הבריאות ואיזון הגוף והן בהתמודדותה.

''נילי פורת חלתה במיאלומה נפוצה לפני כחמש שנים'', סיפרו בעמותת אמ''ן. '''כמתנדבת פעילה בעמותת אמ"ן וכמורה לחינוך גופני ומומחית לשיטת פלדנקרייז, נילי שיתפה בטיפים מעשיים לאורח חיים בריא.
"אני מרגישה שהרוטינה הזו של תנועה מבוקרת, אוכל בריא, שינה מספקת ואופטימיות נותנים למערכת החיסון את התנאים הטובים ביותר לעסוק בהחלמה", סיפרה נילי.

היא שיפרה לחברות העמותה על עצמה ועל התמודדותה עם המחלה:
''אני באר שבעית,  בת 73, נשואה, יש לי 3 ילדים ו- 10 נכדים. בדצמבר 2011, כשעה לפני שהתלבשתי למסיבת חנוכה בגן של נכדתי, קבלתי במייל תוצאות של בדיקת הסי.טי שעשיתי. כמעט כל הערכים היו צבועים באדום, וליד הרבה מהם היה כתוב חשד ל….   חשד ל…… חשד ל….. לא ידעתי בדיוק מה זה אומר אבל הבנתי שאני מאוד חולה ולא בשפעת. במסיבת החנוכה ליבי דפק בפראות, לא בדיוק בגלל החג הקרב''.

''חודשים ספורים לפני כן, באפריל של אותה השנה, התחילו כאבי גב עם הקרנה לרגל. שום דבר לא עזר להפחית את הכאבים. הבדיקות שעשיתי העלו חשד למיאלומה. הייתי בשוק. כל הדימוי העצמי שלי, של אדם ספורטיבי שיודע לשמור על בריאותו, התמוטט. היה פחד מהלא נודע, מסבל, מתלות, מאיבוד שליטה. הייתי כמשותקת, לא הבנתי מה מסבירים לי''. במאמר נוגע ללב, היא שיתפה את הנשים בדרכה להתמודד עם הטיפולים הקשים, על חשיבות הרבה של התמיכה המשפחתית, שמרה על אופטימיות והקרינה אותה לסובבים אותה. היא הקפידה במשך התקופה בה התמודדה לשמור על אורח חיים בריא ושיתפה נשים אחרות בעצות לחיים בריאים ולהתמודדות עם המחלה.

רבים ספדו לה ברשתות החברתיות. שלום שריר כתב למשל: ''היא הייתה בת כתתי במדרשה לחינוך גופני. הבוגרים הוותיקים הצטרפו לכתה שלנו מחזור ז' הראשון לשנה ג' נילי הייתה המורה בהא' הידיעה! רצינית, מקצועית איכותית –העבירה לנו בכתה מספר שעורים לדוגמה''.

יהי זכרה ברוך!


תגובות

End of content

No more pages to load