• 26 פברואר 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

תכירו: יעלות באר שבע, קבוצת רוגבי נשים ראשונה בעיר

ביום שישי ייערך לראשונה בבירת הנגב טורניר רוגבי נשים, בהשתתפות קבוצות מכל הארץ. הקבוצה הבאר שבעית היא החדשה ביותר בליגה. פגשנו אותן באימונים

(צילום: יעלות באר שבע)

בפעם הראשונה בבאר שבע, ייערך ביום שישי טורניר רוגבי נשים במתנ''ס נירים. מדובר בטורניר שביעיות של רוגבי אולימפי. המשחקים יחלו בשעה 9:30 בבוקר וסיום הטורניר וטקס הענקת הגביעים ייערך בסביבות השעה  13:00. מדובר ביום חשוב עבור קובצת הראגבי הבאר שבעית יעלות ב''ש, הפועלת במסגרת אס''א, שהיא הראשונה לפעול בעיר אי פעם.

ראש עיריית ב''ש הגיע לעודד לפני המשחק (צילום: יעלות ב''ש)

בישראל קיימות ליגות רוגבי לגברים ולנשים, קבוצות נוער לגילאים עד 10, עד 12, עד 14, עד 16 ועד 18, ואף ליגת ותיקים. הליגות לגברים פועלות באופן רציף משנת 1971, ואילו ליגת הנשים הוקמה בשנת 2001. הנבחרות משחקות רוגבי יוניון ורוגבי שביעיות. את הרוגבי הביא לבאר שבע בתחילת שנות התשעים אדוארדו קברל, עולה מארגנטינה, ששיחק בקבוצה מקצועית בארץ הולדתו.

יעלות ב''ש (צילום: פייסבוק)

בבאר שבע פועלת קבוצת יעלות ב''ש, במסגרת מועדון אס''א. שירי שפרי (34), המאמנת, עברה מחיפה לבירת הנגב לפני 3 שנים וכאן היא חולקת את זמנה בין עבודתה כמהנדסת אזרחית, לבין היותה מאמנת קובצת הרוגבי נשים הראשונה של בירת הנגב. שקמה ממש מהיסוד. ''רוגבי הוא ספורט מגע, אבל לא ספורט אלים'', אומרת שירי.

''למעשה, זהו ספורט חברתי ואולי היחיד בו אוהדי הקבוצות היריבות יושבים יחדיו. הוא דורש כושר גופני, ריכוז, אסטרטגיה נכונה אך מצד שני, הספורטאים יכולים להיות בגילאים שונים. הקבוצה שלנו מונה 8 שחקניות, כולל אותי, בגילאי ה-20 ו-30. מה שמאפיין אותנו הוא היותנו עם ראש פתוח, רצון ללמוד ולהתנסות בספורט. מה שמעיד על אופיו המיוחד של המשחק, הוא שיש לי חברות בקבוצות יריבות. בישראל יש 7 מועדוני רוגבי נשים והמועדון הבאר שבעי הוא החדש ביותר''.

וידאו: יעלות באר שבע בפעולה (עריכה: דני בלר)
​​​​​​​

''בשנות ה-90 עולה מארגנטינה בשם אדוארדו קברל, שחקן מקצועי בארצו, עלה לבאר שבע ורצה שגם הילדים ישחקו רוגבי ופתח חוג ילדים. בחוג הזה שיחקו האחיות גולדין -  גאולה ושחרית. שחרית הבאר שבעית מאמנת את קבוצת חיפה, אני התחלתי בחיפה בשנת 1993 ועברתי לבאר שבע, אריאל, הבן  של אדוארדו שופט בענף הרוגבי''.

באחד האימונים (צילום: יעלות ב''ש)​​​​​​​

''בעולם ענף רוגבי הנשים מאוד מתפתח. כיום פעולות בישראל שבע קובצות, כאשר יעלות באר שבע הכי חדשה. לפני חודש בנות שהן שיחקו, מה שאותי משף מאפיין בנות עם ראש פתוח אוהבות דברים חדשים''.

יעלות ב''ש מחפשת שחקניות חדשות, אך בינתיים, רובן סטודנטיות: ''ניסינו לעניין תושבות ב''ש להצטרף לקבוצה, אבל נכון לעכשיו, רוב החברות ביעלות ב''ש הן סטודנטיות''.

סתיו פינטהוס, קפטנית הקבוצה, בת 24, סטודנטית לרפואה בבן גוריון, שמחה על כי רוגבי הנשים בישראל תופס תאוצה, גם בבירת הנגב: ''טורניר ראשון בבאר שבע זה משהו משמח ומרגש והמשחק הוא חוויה. כאשר הגעתי לקבוצת ''יעלות'', לא היה לי ניסיון רב. שיחקתי קצת בחיפה. פה, בעבודה קשה, באימונים, התקדמתי''.

תגובות

End of content

No more pages to load