• 26 פברואר 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

מאות סטארטאפיסטים מב''ש השתתפו בכנס היזמות של בירת הסייבר

באר שבע, הממותגת כבירת הסייבר של ישראל, אירחה כנס יזמים בו השתתפו ראש עיריית ב''ש ומנכ''לית פייסבוק ישראל. צפו בשידור החי

(צילום: עיריית באר שבע)

מאות יזמים, סטארטאפיסטים ואורחים הגיעו היום, שלישי,  לכנס UpNegev של עיריית באר שבע, הרשות לפיתוח הנגב ועמותת Tech7. הכנס התקיים בבית הספר גודמן למשחק והשתתפו בו ראש העיר באר שבע, רוביק דנילוביץ' ומנכ"לית פייסבוק ישראל, עדי סופר תאני. ברנז'ה NEWS העביר קטעים מהמפגש בשידור חי.

וידאו: שידור ישיר מתוך הכנס, כפי שהועבר בשדיור חי על ידי ברנז'ה NEWS (צילום: ערן בר שושן)

 

UpNegev, אירוע היזמים הגדול של הנגב, התקיים היום בבית הספר למשחק גודמן בבאר שבע בהשתתפות 300 יזמים ויזמיות מתחום ההייטק. מטרת הכנס הייתה להזמין יזמים וסטארטאפים בדרום לקהילת היזמים של הנגב, המונה כבר היום מעל 16 אלף חברים וחברות. הכנס התקיים כיוזמה משותפת של הרשות לפיתוח הנגב, עמותת Tech7, יעדים החברה העירונית לפיתוח עסקי באר שבע ועירית באר שבע, בשיתוף עם משרד עו"ד פישר בכר חן וול אוריון ושות' ופועלים הייטק.
 
במהלך הכנס הציגו אנשי הקהילה את מגוון האפשרויות ומרחב ההזדמנויות והיתרונות שיש לקהילת הסטארטאפים בנגב להציע. ד"ר עמרי רחום טוויג, ממשרד עו"ד פישר בכר חן וול אוריון ושות' הציג לקהל דילמות משפטיות בתחום האינטליגנציה המלאכותית ופיתוחים בתחום ולאחריו מנכ״ל פועלים הייטק, יוסי ויניצקי, נתן עצות וטיפים לחברות ההזנק הצעירות שישבו בקהל.
 
באירוע המרכזי של הכנס ראש העיר באר שבע, רוביק דנילוביץ', ומנכ"לית פייסבוק ישראל, עדי סופר תאני, ניהלו ראיון אחד על אחד. במהלך הריאיון סיפרה סופר תאני על החברה, כיצד התחילה בישראל, על הפעילות בארץ ועל ייצוג ישראל בפייסבוק העולמי. מצד שני, דנילוביץ' סיפר על היתרונות בתחום היזמות בישראל ועל קידום התחום על ידי הרשויות המקומיות. שניהם דנו גם על נושא האקו-סיסטם וכיצד באר שבע, יחסית לערים אחרות בעולם, מקיימת את המודל בצורה מוצלחת. בהמשך התקיים פאנל עם מנכ"לי הסטארט-אפים הגדולים בנגב - יעל אלטר, מנכ"לית Soos Technology, רונן יהושע, מנכ"ל Morphisec, לירן טנקמן, מנכ"ל Rezilion ושחר בלקין, CTO בחברת Zutacore שזכו בתחרות הסטארטאפים SilicoNegev בשנה שעברה.
 
ראש העיר באר שבע, רוביק דנילוביץ' בירך את המשתתפים באירוע והדגיש בשיחתו עם מנכ"לית פייסבוק את השותפות הייחודית, "האקוסיסטם" בפארק ההייטק בבאר שבע ואת קידום ההייטק, הסייבר והחדשנות המשלבים את המגזר העסקי יחד עם הרשות המקומית והאקדמיה בראשה אוניברסיטת בן גוריון: "הצלחנו להוביל חזון פורץ דרך כאן אצלנו בנגב. העיר באר שבע הפכה למרכז ידע, טכנולוגיה וסייבר בינלאומי, אליה מגיעות חברות מכל רחבי האקו-סיסטם. נוצרה כאן חממה של חולמות וחולמים שמשנים את העתיד ויוצרים מציאות חדשה. פארק ההייטק עם עשרות החברות הבינלאומיות, מטה הסייבר הלאומי ורובע החדשנות המתוכנן שמים את באר שבע על המפה העולמית."
 
פלורין גדלבסקי, סמנכ"לית הרשות לפיתוח הנגב, אמרה: "הרשות לפיתוח הנגב שמה לה למטרה, יחד עם המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל לפעול לצמצום פערים בין המרכז לנגב. אנחנו פועלים במגוון תחומים על מנת להשיג מטרה זו ובשנה הקרובה ניכנס גם לתחום חברות ההזנק בנגב. זו תהיה הפעם הראשונה שגוף ממשלתי משקיע בשותפות שכזו ליצירת והרחבת האקוסיסטם הטכנולוגי במרחב ואנו חוזים שההשפעה של השותפות הזו על הנגב תהיה מכרעת".
 
דניאל אינהורן, מנכ"ל Tech7, סיפר בתחילת הכנס על הסטארט אפ שהקים בעבר ועל הדרך שעשה עד שהגיע ל - Tech7: "הרעיון מאחורי העמותה הוא לייצר צמיחה כלכלית באמצעות אקו סיסטם של חדשנות בנגב. עולם ההייטק מספק מאות ואלפים של משרות איכותיות לסוגים שונים של אנשים. המשימה שלנו היא שינוי כלכלי חברתי ואנו עושים זאת במגוון צורות. כיום הגענו ל16 אלף איש ברחבי הנגב. הכנס היום הוא דוגמה לתרבות ההייטק שאנו רוצים להביא לבאר שבע. אם אתם רוצים לקחת חלק, אנחנו נשמח לעזור לכם להקים את החברה שלכם".
 

תגובות

End of content

No more pages to load