• 01 מרץ 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

ח"כ ליברמן: "האופציה המועדפת שנשארת על המפה - שדה תעופה בנבטים''

בראיון בלעדי לכתבנו הפוליטי משה פריאל , ח''כ ליברמן, שסיעתו ככל הנראה תהיה לשון המאזניים, מספר כי יתנגד למסירת שטחים בנגב וכי הוא תומך הקמת שדה תעופה בנבטים

ח''כ ליברמן, הערב בב''ש

מאת: משה פריאל, כתבנו הפוליטי

יו"ר ישראל ביתנו ח"כ אביגדור ליברמן ביקר היום, שלישי, בבאר שבע נפגש במטה המפלגה עם פעילים וגם הספיק לתת ראיון לכתבנו הפוליטי.

נותרו עוד שבועיים וקצת לבחירות איך ההרגשה? 
"הרגשה טובה אנחנו היינו המפלגה היחידה שבאמת קיימנו את כל ההתחייבויות לבוחר ואני שמח שכל אלה שהצביעו עבורנו ימשיכו להצביע".

ח"כ עודד פורר ראש הסיעה הגיש הבוקר תלונה במשטרה על הפצת  תכני תעמולה שקריים נגד מפלגת ישראל ביתנו מה היה
שם בדיוק?

''תראה היה שם סיפור מורכב כרגע אני לא רוצה להרחיב ולהכנס לזה הנושא הועבר כרגע לחקירת משטרה וביקשו מאתנו להעביר את זה ללהב 443, יש שם יחידת סייבר. בפרשה הופעלו שם כל מיני חברות מחו"ל עם הרבה בוטים הוזרמו הרבה כספים עשרות אלפי יורו מכל מיני מקורות עלומים אז אנחנו נמתין עוד כמה ימים למימצאי המשטרה ברור שהיה פה מערך שלם והשתמשו בכל מיני שיטות מתוחכמות בעדי להסוות ולטשטש את העקבות".

רק לפני שבוע בסיור בעוטף עזה אמרת כל מה שראינו בדרום זה תעודת פטירה למדיניות ההסדרה שהיא כניעה לטרור למה התכוונת?
"כשאני מדבר מה הולך לקרות בבחירות האלה אנשים לא מבינים שההכרעה האמיתית זה לא בין גנץ לנתניהו אלא מהם סדרי העדיפויות הנכונים. שהיינו בעוטף עזה נפגשתי בדיון עם רכזי הביטחון של היישובים שיום לפני כן קיבלו הודעה שהם מפוטרים כי נגמר התקציב. באותו שבוע גם חיילים בודדים עולים  קבלו הודעה ממשרד הקליטה שהתמיכה החודשית שלהם 600 ש"ח לחודש נגמרה. באתו שבוע ראש הממשלה בנימין נתנייהו כינס וועדת חריגים של משרד האוצר ואישר לישיבות 845 מיליון ש"ח זה סדר עדיפויות של הממשלה הזו. ולכן מבחינתנו הדבר החשוב ביותר זה לשנות את סדר העדיפויות העקום הזה .כסף חייב ללכת קודם כל לזוגות צעירים לחיילים ולמערכת הבריאות ולא לישיבות ולמשתמטים''.

וידאו: ראיון עם ח''כ ליברמן (צילום: משה פריאל)
​​​​​​​


''לגבי תעודת הפטירה אנחנו ראינו גם בימים האחרונים שיירי הפצמרי"ם נמשך ובלוני הנפץ וזה אחרי העברה של 30 מיליון דולר של ראש הממשלה לחמאס שזה דמי פרוטקשן והם ממשיכים להשתולל ולצחוק עלינו.זאת התמונה האמיתית של מדיניות ההסדרה ולכן אנחנו חושבים שלמדיניות זו פג התוקף וכל זה בעוד חיילנו ואזרחנו עדיין נמצאים בשבי החמאס".

מאז שפורסמה תוכנית המאה של טראמפ תושבי הדרום חרדים שבמסגרתה ישראל תמסור לפלשתינאים את אדמות הנגב המערבי. מקובל עליך?
"לא. תראה, אנחנו שמענו את הדברים האלה בעבר כולל חולות חלוצה וכל מיני תוכניות אחרות. עם כל הכבוד לכולם אנחנו לא נאפשר שום העברת שום שטח מאדמת הנגב לעזה.אני חושב שיש פתרונות אחרים אבל אנחנו בטח ובטח נתנגד בניגוד לנתניהו וחבריו. ישראל ביתנו הצביעה נגד ההתנתקות ונגד הגירוש מגוש קטיף ואנחנו נגד מדיניות ההסדרה במרכאות אני חושב,שאנחנו יכולים לדבר כבר במונחים של הוכחה כלומר אנחנו לא רק מדברים פעלנו כך וגם נפעל כך''.

לפני כמה חודשים בכנסת היה דיון שכותרתו "הפריפרייה במרכז" שם נחשפו נתונים בין השאר שהנגב הפך להיות בירת הפערים של ישראל והוא לא מצליח למשוך תושבים חדשים ,אפשרויות התעסוקה לאקדמאים נמוכות ומצוקת שרותי הבריאות הולכת וגדלה איך משנים זאת?
"קודם הממשלה צריכה לעמוד בהתחייבויותיה. אני כשר הביטחון אישרתי העברת מפעל תע"ש לרמת בקע, הבאתי מפעל ביטחוני לערד וזאת פעם ראשונה אחרי שנים רבות לאחר ששום מפעל חדש, לא נפתח בערד. מפעל זה כבר מעסיק אלפי עובדים. היו תוכניות להעביר לכאן את יחידות המודיעין וקריית התקשוב ואלו בינתיים הוקפאו אני חושב שזה דבר נורא, כי אם אני חוזר למשרד הביטחון דבר ראשון צריך להעביר לדרום את קריית התקשוב והמודיעין שני דברים אלה יספקו מאות אלפי מקומות עבודה וזה ייתן דחיפה ענקית לתעשיית ההייטק בנגב בלי זה זה בלתי אפשרי, אבל הממשלה הזו הכל סיפורים. הרי אריה דרעי הוא שר הנגב הגליל והפריפרייה אך מתברר שהפריפרייה החברתית זה בני ברק וכסף מוזרם לשםבמקום לבאר שבע שדרות ואופקים''.


סגת שדה תעופה נבטים עדיין נמשכת. מתי סוף סוף תתקבל החלטה או בדרום?או בצפון? השאלה מתי?
"שוב הממשלה לא יודעת לקבל החלטות זו אחת הבעיות והכל תלוי קודם כל בממשלה אני מקווה כמו שאמרתי לחזור למשרד הביטחון ולקבל החלטה בנידון אני חושב ששדה תעופה בפריפרייה הוא הכרחי ופותר הרבה בעיות".

אתה אישית בעד שזה יהיה בדרום?
" אני לא יודע מה קורה כרגע בנבטים מבחינת הצבא אבל אין ספק חייבים שדה תעופה . אומר לך בצורה גלויה בצפון יש לא מעט הזדמנויות כך שהאופצייה המועדפת על המפה זה בנגב. יש עוד כמה רעיונות לא רק נבטים יש שדה תימן יש גם איזה מנחת מטוסים ליד ערד''.

יו"ר כחול לבן בני גנץ הצהיר כמה פעמים על רצונו לראות את ישראל ביתנו בממשלתו האם אתה קונה את זה או זה נועד  לשתות קולות מישראל ביתנו?
"זה חיבוק דב שנועד לשתות קולות מה שאני רואה זה רומן סוער בין גנץ לחרדים. אתמול האזנתי ברשת ב בראיון של בוגי יעלון אצל אריה גולן והוא שואל אותו שלוש פעמים: אז מה תשבו עם החרדים? אז מה, אתם מנהלים משא ומתן עם החרדים? שמעתי פעם אחרי פעם שיעלון מתחמק מהתשובה .כלומר הדברים מאוד ברורים".

תגובות

End of content

No more pages to load