• 01 מרץ 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

מרגש: אנשי איחוד הצלה הגשימו חלום לרפאל גברילוב מב''ש

רפאל בן ה-17, נער עם עיכוב התפתחותי, מתעניין מאוד ברכבי הצלה ואנשי איחוד הצלה הפתיעו אותו אתמול בביתו וערכו לו היכרות עם עבודתם מצילת החיים

רפאל ואנשי איחוד הצלה (צילום: דוברות איחוד הצלה)

חלומו של רפאל גברילוב (17), מבאר שבע התגשם על ידי מתנדבי איחוד הצלה. רפאל נולד פג במשקל נמוך וכתוצאה מכך הוא סובל עד היום מעיכוב התפתותי חמור. בשנים האחרונות החל גברילוב בן ה-17 להתעניין ברכבי חירום שונים. הוא רצה להיות בתוך אמבולנס במציאות. תרצה אימו רצתה מאוד להגשים את חלומו. "יש לי מכר בעבודה שלי בעיריית באר שבע בשם אדיר נחמני שהוא גם חובש בכיר באיחוד הצלה", משחזרת תרצה. "סיפרתי לו על הרצון של רפאל להיכנס ולראות אמבולנס ומשם הכל התגלגל הלאה". נחמני ששמע על המקרה, לא בזבז זמן והחליט להגשים לרפאל את החלום. 

אמש (ג') יצאו נחמני וחבריו לצוות עם אמבולנס מאובזר בכל הציוד הרפואי אל ביתו של רפאל, "לקחתי את חבריי שמואל טוויל ואשר אוחנה, שתי מתנדבים שלנו בבאר שבע" מספר נחמני. "עלינו על אמבולנס ויחד נסענו לביתו בהפתעה גמורה". 

צילום: דוברות איחוד הצלה​​​​​​​

כשהגיעו לביתו, רפאל המופתע לא עמד בהתרגשות. נחמני והמתנדבים העלו אותו לתוכו והלבישו לו את הווסט הכתום שמשמש את החובשים, הציגו לו את המכשור הרפואי הקיים באמבולנס. "הצגנו לו את מכשיר הדפיברילטור", מספר נחמני. "הראנו לו את אופן תפעול המכשיר, הסברנו לו שזה מכשיר שאיתו מצילים חיים במקרה של אירוע לבבי. בנוסף, הצגתי לו את הציוד הרפואי באמבולנס. ראיתי איך הוא נרגש ומתלהב לראות את זה. אני שמח שהגשמנו לו את החלום שלו".

תרצה, אימו של רפאל עדיין מתרגשת מאז המפגש: "אין לי מילים לתאר כמה רפאל שמח. ראיתי איך העיניים שלו מאושרות, זה החלום שלו כבר במשך כמה שנים. הוא יושב וצופה בסרטונים של אמבולנסים ואופנועים של איחוד הצלה ברשת, וכל כך רצה לראות את זה פעם אחת מבפנים. אני מודה לכל המתנדבים שבאו ושימחו אותו והגשימו לו את המשאלה".

תגובות

End of content

No more pages to load