• 01 מרץ 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

פוענח הרצח ביישוב חורה: סכסוך בין פלגים הסתיים באירוע דריסה

פרקליטות מחוז דרום הגישה כתב אישום נגד חמדה אבו אלקיעאן מחורה, בגין רצח בנסיבות מחמירות וניסיון לרצח, שמקורו בסכסוך בין פלגים

זירת הרצח ביישוב חורה (צילום: משטרת ישראל)

פרקליטות מחוז דרום (פלילי) הגישה היום לבית המשפט המחוזי בב"ש כתב אישום נגד חמדה אבו אלקיעאן (19) מחורה, בגין רצח בנסיבות מחמירות וניסיון לרצח. על פי עובדות כתב האישום, שהוגש באמצעות עו"ד נדב אוחנה, ב-11 בינואר, 2020,  בהמשך לסכסוך בין שני פלגים התפתחה בישוב חורה מריבה בין הנאשם למנוח, אשר הובילה לקטטה רבת משתתפים.

וידאו: זירת הרצח ביישוב חורה (צילום: משטרת ישראל)


במהלך הקטטה, איים הנאשם על המנוח באומרו "אני אירה בך" או במילים דומות לכך, נסע עם רכבו מהמקום ולאחר מספר דקות, חזר הנאשם למקום ונסע במהירות פרועה לעבר מספר רב של אנשים אשר עמדו במקום, בכוונה לגרום למותם. האנשים, הצליחו להימלט בריצה טרם פגיעת הנאשם.

לאחר מכן יצא הנאשם מדלת הנהג כאשר בידו נשק, התקדם במהירות לעבר המנוח אשר עמד במרחק של מספר מטרים, וירה בו בכוונה תחילה לגרום למותו. המנוח הובהל למרכז הרפואי "סורוקה", שם מת מפצעיו. התיק נחקר על ידי ימ״ר נגב במשטרת ישראל.

כתב האישום מייחס לנאשם ביצוע עבירות של רצח בנסיבות מחמירות, ניסיון לרצח, נהיגה בפסילה ותקיפה הגורמת חבלה של ממש. הפרקליטות הגישה לבית המשפט בקשה לעצור את הנאשם עד תום ההליכים המשפטיים נגדו.

מהמשטרה נמסר, כי חוקרי היחידה המרכזית של משטרת ישראל סיימו את מלאכת חקירת המקרה בו נורה למוות צעיר במהלך קטטה מלווה ירי ביישוב חורה בחודש ינואר השנה, אירוע במהלכו אף נפצעו אנשים נוספים. החקירה, אשר נוהלה ביחידה המרכזית של מרחב הנגב הביאה למעצרו של חשוד מרכזי במעשה ומעצרו הוארך מעת לעת תוך המשך פעולות חקירה שבוצעו על ידי היחידה החוקרת.

סמוך לשעה 15:00 התקבל במשטרת ישראל דיווח ראשוני אודות קטטה מלווה ירי בישוב חורה שכונה 10. כוחות משטרה של מרחב נגב שהגיעו למקום זיהו ממצאים ראשוניים לאירוע חשד לירי וכלי רכב פגועים כתוצאה מהתנגשות. מהמקום פונו בידי מקומיים שני פצועים אשר נזקקו לקבלת טיפול רפואי ומאוחר יותר נמסר על מותו של אחד מהם. 

חקירת המקרה הוטלה על היחידה המרכזית במרחב הנגב ועם התקדמות החקירה נודעה זהותם של חשודים נוספים, תושבי חורה כבני 20, אשר נעצרו בחשד למעורבות באירוע ואלו שוחררו בהמשך בבימ"ש תחת תנאים מגבילים וההליך הפלילי כנגדם נמשך. 

במקביל, נערכו פעולות לאיתור תוך מיקוד חקירתי ומודיעיני אחר החשוד המרכזי בביצוע הירי, תושב חורה בן 20, אשר נעצר בתום החיפושים אחרי, ב-27 בינואר. עם התקדמות החקירה עלה החשד כי הרקע לאירוע הוא סכסוך מתמשך בין פלגים אשר הסלים אותו היום ועד לקרות האירוע.

על פי החשד פגש החשוד בקורבן ניגח אותו עם כלי רכבו ולאחר מכן ביצע לעברו ירי אשר גרם לפגיעה הקטלנית. נסיון ירי לעבר אדם נוסף נכשל והחשוד נמלט מן המקום. 


תגובות

End of content

No more pages to load