• 07 מרץ 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

תיירים מדרום קוריאה שביקרו בב''ש אובחנו כחולים בקורונה

המטה לביטחון לאומי ומשרד הבריאות מכינים בשעות אלה רשימה מפורטת של המקומות בהם שהו. מי בבאר שבע נקרא להיכנס לבידוד? המידע הראשוני של משרד הבריאות

צילום: דוברות שיבא

תיירים מדרום קוריאה, שביקרו בין היתר בבאר שבע, אובחנו כחולים בקורונה לאחר חזרתה לדרום קוריאה. הקבוצה שהתה בישראל בין התאריכים 8.2.20 - 15.2.20 בעקבות כך מבוצעת חקירה אפידמיולוגית של משרד הבריאות לאיתור המגעים של קבוצה זו בישראל.

משרד הבריאות מבקש להנחות את הציבור בישראל, כי  כל מי שהיה במגע הדוק (במרחק של פחות משני מטר ולמשך 15 דקות לפחות) עם חברי הקבוצה בהתאם למועדים והמקומות אשר יפורטו להלן מתבקש להכנס לבידוד בית למשך 14 ימים מאז המגע האחרון עם הקבוצה ולדווח על כך באתר משרד הבריאות או במוקד כל הבריאות 5400*. 

כמו כן במידה ומתפתחים סימני מחלה (חום מעל 38, שיעול או תסמינים נשימתיים אחרים), יש לפנות לעזרה רפואית בהתאם להנחיות משרד הבריאות באתר תוך הודעה מראש ועל פי ההנחיות של המשרד.

כל מי שהיה במקומות ובזמנים הרלוונטיים שיפורטו להלן אך ללא מגע הדוק, לא נדרש להכנס לבידוד אך מתבקש להיות ערני לגבי סימני מחלה (חום מעל 38, שיעול או תסמינים נשימתיים אחרים).  במידה ומתפתחים תסמינים יש לפנות לעזרה רפואית בהתאם להנחיות באתר המשרד.  

מסלול הביקור שלהם נוטר ונמצא כי ביקרו בשלושה אתרי רשות הטבע והגנים תל באר שבע, מצדה וקיסריה. ניתנו הנחיות לעובדי האתרים שהיו איתם במגע בהתאם להנחיית משרד הבריאות. רשות הטבע והגנים נמצאת בקשר רציף עם משרד הבריאות.

להלן המקומות וזמני החשיפה:

8.2 - לאחר השעה 20:00 מלון מגדל דוד בנתניה ומלון גלרי

9.2 - קיסריה, מלון גבריאל בנצרת, כנסיית הבשורה, כנסיית המשפחה הקדושה, מלון עין גב

10.2 - מלון עין גב, מסעדת טנורין, כנסיית הבכורה של פטרוס הקדוש, כנסיית הלחם והדגים

 11.2 - מלון דיוויד ים המלח

 12.2 - מצדה, פארק תמנע, מלון לאונרדו נגב בבאר שבע

 13.2 - הפארק הלאומי בבאר שבע, מערת המכפלה בחברון, מלון גרנד קורט בירושלים

 14.2 - הר הזיתים בירושלים - בית פגי, כנסיית העלייה, כנסיית פאטר נוסטר, כנסיית דומינוס פלוויט, כנסיית גת שמנים; הר ציון - חדר הסעודה האחרונה, קבר מרים, כנסיית gallicantu

 15.2 - מסעדת ג'רוזלם גולד; עין כרם ירושלים - כנסיית ג'ון הקדוש, כנסיית הביקור, כנסיית אן הקדושה, ברכת הצאן (בתסדה), כנסיית הקבר הקדוש, כנסיית anastasis 

ברשות האוכלוסין וההגירה נערכת חקירה מקיפה, במטרה להכין את רשימת התיירים המלאה שהגיע לישראל במסגרת קבוצת הצליינים בדרום קוריאה, על מנת שתהיה רשימת נוסעים סופית. המטה לביטחון לאומי ומשרד הבריאות ימסרו בהמשך היום  לציבור רשימת מקומות מפורטת יותר בה ביקרה המשלחת הקוריאנית.

מרשות הטבע והגנים נמסר כי הבוקר התקבל דיווח ממשרד הבריאות אודות קבוצת תיירים מקוריאה שביקרה בארץ וחזרה לארצה עם סממנים של מחלת הקורונה.  מסלול הביקור שלהם נוטר ונמצא כי ביקרו בשלושה אתרי רשות הטבע והגנים תל באר שבע, מצדה וקיסריה. ניתנו הנחיות לעובדי האתרים שהיו איתם במגע בהתאם להנחיית משרד הבריאות. רשות הטבע והגנים נמצאת בקשר רציף עם משרד הבריאות.

מעיריית ב''ש נמסר: ''ראש העיר ומנכ״לית העירייה שוחחו עם מנכ״ל משרד הבריאות וגורמי המקצוע במשרד ועודכנו מהם כי הנושא בטיפול מלא של משרד הבריאות, כמו בשאר המקרים ברחבי הארץ. אנו קוראים לציבור לנהוג בעירנות ובאחריות ולפעול בהתאם להנחיות משרד הבריאות המפורסמות באתר המשרד ובאמצעי התקשורת השונים''.

משרד הבריאות מבקש להנחות את הציבור בישראל, להלן :

1. כל מי שהיה במגע הדוק (במרחק של פחות משני מטר ולמשך 15 דקות לפחות) עם חברי הקבוצה בהתאם למועדים והמקומות אשר יפורטו להלן מתבקש להכנס לבידוד בית למשך 14 ימים מאז המגע האחרון עם הקבוצה ולדווח על כך באתר משרד הבריאות: 
http://bit.ly/MOH-Corona

או במוקד כל הבריאות 5400*.

כמו כן במידה ומתפתחים סימני מחלה (חום מעל 38, שיעול או תסמינים נשימתיים אחרים), יש לפנות לעזרה רפואית בהתאם להנחיות משרד הבריאות באתר תוך הודעה מראש ועל פי ההנחיות של המשרד: 
http://bit.ly/MOH-Corona

2. כל מי שהיה במקומות ובזמנים הרלוונטיים שיפורטו להלן אך ללא מגע הדוק, לא נדרש להכנס לבידוד אך מתבקש להיות ערני לגבי סימני מחלה (חום מעל 38, שיעול או תסמינים נשימתיים אחרים). 

במידה ומתפתחים תסמינים יש לפנות לעזרה רפואית בהתאם להנחיות באתר המשרד.  

תגובות

End of content

No more pages to load