• 25 פברואר 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

התייעצות בעניין הקורונה בעיריית ב''ש: ''השגרה תשמר בעיר''

ראש עיריית ב''ש כינס הערב, מוצ''ש, התייעצות עם בכירי העירייה ומשרד הבריאות: ''השגרה תשמר בעיר, פונה לציבור לנהוג באחריות''

צילומי הדמיה: דני בלר, PICK PIC / CC0

התייעצות הערב בעיריית באר שבע, אחרי שהתברר כי תלמידים מתיכון טוביהו, שהיו בטיול של''ח נחשפו לקבוצת תיירים מקוריאה בתל באר שבע. 30 תלמידים נתונים בבידוד, המורים המלווים, בהם אחד שפיתח סימני חום, נבדקו הערב בסורוקה. הערב קיים ראש העיר רוביק דנילוביץ' ובכירי העירייה, התייעצות עם הנהלת משרד הבריאות.  בתום התייעצות החליטו בעירייה כי  ''השגרה תשמר  בעיר באר שבע''. 

וידאו: אש עיריית ב''ש במסר לתושבי ב''ש - השגרה תשמר (צילום: עיריית ב''ש)
​​​​​​​

''למי שנדרש, הועברו הנחיות פרטניות על ידי גורמי המקצוע במשרד הבריאות''. ''עיריית באר שבע,פונה  לציבור לנהוג באחריות ולפעול על פי ההנחיות של משרד הבריאות כפי שמצורפות בקישור הבא: http://bit.ly/MOH-Corona ככל שישתנו ההנחיות, על ידי גורמי המקצוע במשרד הבריאות, הם יובאו מיד לידיעת הציבור''.

על פי הוראות משרד הבריאות, ''אדם ששהה במגע הדוק עם חולה מאומת או שהה באחד מהיעדים שצויינו לעיל ובתוך 14 יום מהמגע עם החולה המאומת או מהחזרה מאחד היעדים האמורים, הופיעו אצלו: חום מעל 38 מעלות, שיעול, קושי בנשימה או תסמין נשימתי אחר''. 

''על מי שעונה לקריטריונים אלה יש לגשת למרפאה או לבית חולים, בתיאום והודעה מראש על הגעתם, תוך כיסוי האף והפה במסכה או בבד, להימנע ממגע עם הסובבים, להימנע מנסיעה בתחבורה ציבורית ולפעול בהתאם להוראות המפורטות באתר המשרד. 
נבהיר ונחדד כי בהתאם להנחיות קודמות בידוד בית נדרש אך ורק לחוזרים מסין, תאילנד, הונג קונג, סינגפור ומקאו.
מי שהיה ביעדים אלה במהלך 14 הימים האחרונים, כל תקופת שהות נחשבת כביקור, נדרש להשאר בבידוד בית עד להשלמת 14 ימים ממועד השהייה בהן''.

בעולם ידועים כרגע כ-77,968 מקרי הדבקות בקורונה, מהם 76,291 בסין ו-433 בדרום קוריאה, הארץ ממנה באו התיירים שבילו בבאר שבע. 2,362 איש נפטרו מהנגיף - רובם המכריע (2,250) בבמחוז חוביי בסין. היקפי התחלואה במחוזות אחרים בסין נמוכים. 21,259 מסך הנדבקים הבריאו. כל מקרי המוות אירעו במזרח הרחוק. 

משרד החינוך פותח קו פתוח לשיחות עם הורים ותלמידים

המספרים: 1800-25-00-25 או 073-3931122
הקו יאוייש על ידי מומחים להתמודדות במצבי לחץ וחירום מטעם השירות הפסיכולוגי ייעוצי. הקו ייתן מענה  מענה רגשי להתמודדות עם המצב והוא יחל לפעול ממחר (ראשון) בשעה 08:00 ועד לשעה 19:00

הקו לא ייתן מענה בנושאים בריאותיים (הנחיות בעניין הקורונה). בעניין זה, יש לפנות למשרד הבריאות.

מועצת אשכול: ''אזרחים ותיקים תושבי המועצה שהו בבית מלון בו התאחסנו התיירים הקוריאנים''

''לפי בדיקתנו, קבוצת ותיקים במועצה שהתה ב-11 בפברואר במלון דיויד בים המלח, כשבאותו היום שהתה בו גם הקבוצה הקוריאנית, שחלק מחבריה נדבקו בנגיף.  המלון גדול והסבירות שתושבינו באו במגע הדוק עם הקבוצה הקוריאנית נמוכה. עם זאת, פנינו למשרד הבריאות לקבלת הנחיות//. 

''לפי הנחיות משרד הבריאות,  אם מי מחברי קבוצת התושבים שהה עד 15 דקות (במצטבר), במגע הדוק, של עד 2 מטרים מאדם מהקבוצה הקוריאנית, עליו להישאר בביתו עד יום ה-25.2 (יום שלישי הקרוב)''.

''אם מישהו מפתח תסמיני חום (מעל 38 מעלות), שיעול ותסמינים נשימתיים אחרים, יש לפנות למשרד הבריאות 5400 ** *או למוקד מד״א''

''אנו נמצאים בקשר אישי עם חברי הקבוצה, מסרנו את ההנחיות וכולם לשמחתנו חשים בטוב''.


מפה אינטאקטיבית עוקבת אחרי התחלואה העלומית בוירוס הקורונה.


תגובות

End of content

No more pages to load