• 25 פברואר 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

חשד: שרפו מתכות - וזיהמו את נחל באר שבע

המשטרה הירוקה עכבה לחקירה חשודים בהשלכת פסולת ושריפת פלסטיק ליד נחל ב''ש. הערכה: הם אחראים לריחות החריפים באיזור בימים האחרונים

שריפת המתכות. (צילום: המשרד להגנת הסביבה)

הרחתם משהו וזר בימים האחרונים באיזור ב''ש-נבטים? בפעילות אכיפה יזומה שביצע צוות דרום מהמשטרה הירוקה של המשרד להגנת הסביבה, נצפתה משאית שבאמצעותה השליכו שני חשודים חפצים מברזל, נחושת ומתכת יחד עם פסולת פלסטיק בסמוך לנחל באר שבע בתל שבע. מפקחי המשטרה הירוקה עיכבו לחקירה את החשודים בהשלכת החפצים ושריפתם.

תושבי הפזורה הבדואית ומושב נבטים הסמוך סובלים כבר תקופה מריחות חזקים של שריפת פלסטיק, והמשטרה הירוקה פעלה בכל האמצעים שבידיה כדי לתפוס את העבריינים בשעת מעשה.

שריפת הפסולת מתבצעת לצורך חישוף המתכות לשם מכירתן. כתוצאה משריפת הפלסטיק משתחררים לאוויר רעלנים אשר מזהמים את האוויר בכל האזור וכמו-כן, יש סכנה לזיהום הנחל בעקבות מיקום השלכת החפצים ושריפתם בתוך הערוץ.

המשטרה הירוקה חוקרת מעורבים נוספים בפרשה, והמשאית נתפסה והועברה למגרש אחסנה. המשרד להגנת הסביבה מתכנן להגיש כתב אישום.

22המשרד להגנת הסביבה רואה בחומרה כל פגיעה באיכות הסביבה של הציבור, ולכן הציב את מניעת ואכיפת השלכת פסולת ושריפתה כיעד מרכזי בפעולותיו. באזור הדרום, צוותי מחוז דרום של המשרד להגנת הסביבה, מפקחי המשטרה הירוקה ופקחי יחידת השריפות של רשות הטבע והגנים הממומנת על-ידי המשרד, פועלים יחד באופן שוטף לשם צמצום תופעת השלכת פסולת בשטחים פתוחים'', נמסר מהמשרד להגנת הסביבה.


תגובות

End of content

No more pages to load